MUHTAR GÜNAÇAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Balıkesir’in Edremit ilçesinde aracı içinde başından vurulmuş olarak ölü bulunan kadın muhtar kılınan cenaze namazı sonrasında toprağa verildi.

Sarıkız Mahallesi Muhtarı ve yeni dönemde de aday olan Nuray Günaçar (42), Kızılkeçili yolundaki bir otomobil içerisinde kafasından tek kurşunla vurulmuş halde bulunmuştu. Aracında ölü olarak bulunan Edremit Cumhuriyet savcılığı tarafından Günaçar’ın ölümü şüpheli bulurken, cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Otopsi işlemleri tamamlanan Günaçar’ın cenazesi bu gün Bursa’dan Edremit’İn Akçay Mahallesine getirildi. Akçay Merkez Camiinde yaklaşık bin kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cuma Namazı sonrasında kılınan cenaze namazı ardından sevenlerinin omuzlarında cenaze aracına kadar taşınan Nuray Günaçar daha sonra Kızılkeçili Mahallesinde bulunan aile mezarlığında defnedildi.

Cenaze törenine Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Tuncay Kılı, Millet İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, muhtarlar, mahalle sakinleri ve çok sayıda seveni katıldı.

Kadın Muhtar Nuray Günaçar’ın kesin ölüm sebebinin araştırılmasına ise güvenlik güçleri ve Cumhuriyet Savcılığı soruşturmaları ile devam ediyorlar.