MUHTAR ÇANAKLI, AK PARTİ’DEN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Edremit İbrahimce Mahalle Muhtarı Hüseyin Çanaklı, düzenlediği basın toplantısı ile AK Parti’den Edremit Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı.

Edremit Uytun Otel’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına ilçedeki yerel ve ulusal medya temsilcileri katıldı.

Yaklaşık 20 maddelik projelerini basına tanıtan ve öncelikli projeleri arasında uyuşturucuyla tam mücadelenin olduğunu söyleyen Aday Adayı Çanaklı, “şehrimize uyuşturucu ve tacirlerinin kötü amaçlı giriş çıkışlarını kontrol altına almak için tüm kritik noktalara yüz ve plaka tanıma sistemli MOBESE’lerin temini ve kurulumunu sağlayacağız” dedi.
Toplantıda, sözlerine Belediye Başkanlığına niçin aday adayı olduğunu açıklayarak başlayan Çanaklı, “2015 Yılında İbrahimce Mahalle sakinleri beni muhtar olarak seçmesinden sonra, mahalle halkının sorunlarını ivedilikle çözmeye çalıştım ve bunu kısa bir sürede başardım. Öncelikle mahallenin altyapı, üstyapı ve ulaşım sorunlarının çözülmesini sağladık. Bunun yanı sıra mahallemiz insanlarının kültür, eğitim ve yaşam standartlarını yükseltmek için çeşitli kurslar açtık. VALİLİK KAYMAKAMLIK VE BBBELEDİYESİ ile ortak projeler kapsamında yaklaşık 70 kadar Roman vatandaşımızı okul cami ve BALPARK’ta istihdam sağladık .Ancak biliyorum ki gerek mahallemizin gerekse Edremit’imizin buna benzer birçok sorunları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı Edremit ilçesinde mahalle ayırmaksızın hem mevcut sorunları çözmek, hem de memleketimizin geleceği açısından projeler üretmek ve uygulamak zorunluluğunu gördüğümden dolayı Belediye Başkan aday adaylığına talip oldum” dedi. Projeler hakkında bilgiler veren Aday Adayı Çanaklı şu açıklamalarda bulundu:
1- Şehrimize uyuşturucu ve tacirlerinin kötü amaçlı giriş çıkışlarını kontrol altına almak için tüm kritik noktalara yüz ve plaka tanıma sistemli MOBESE’lerin temini ve kurulumunu sağlayacağız
2-İşsizlikle mücadele. İlgili kurumlarla işbirliğine gidilerek ve şehrin dinamiklerini harekete geçirerek Edremit’imizin en önemli sorunlarından olan işsizliğe karşı projelerin başlatılması.
3-Uyuşturucu bağımlısı gençlerimiz için Kazdağları’nda AMATEM (Alkol ve Madde Bağımlıları tedavi ve Araştırma Merkezi) hastanesinin kurulması.
4-Kentsel Dönüşüm Projesi ile kentimiz içerisindeki tüm çarpık yapılaşmasının ortadan kaldırılarak, daha modern bir şehir haline getirilmesi.
5-Edremit Cumhuriyet meydanı ve çevresinin yayalaştırılarak araç trafiğine kapatılması. Böylelikle halkımıza yeni sosyal alanlar yaratılmasının sağlanması.
6-İlçemize yakışır yeni bir çok kullanımlı kültür ve sanat merkezinin kurularak faaliyete geçirilmesi.
7- Edremit trafiğini rahatlatmak için ilçemize yakışır büyük bir katlı otoparkların yapılması.
8- Edremit’ten Altınoluk’a ve Havran’a bisiklet yollarının yapılması
9- Belediyeye ait Yaşlı Bakım Merkezi, Taziye evleri, iftar çadırları, Kimsesizler için Barınma Evleri, Belediye misafirhanesinin oluşturulması.
10- Edremit Körfezi liman projesi ile çevre ilçeler ve iller arasında deniz ulaşım seferlerinin başlatılması ve Turizm Turları.
11- İlçedeki araç trafiğini rahatlatmak için, Edremit mahalleleri ve ilçeleri arasında hafif raylı sistemin kurulmasının sağlanması.
12- Ekonomik ve kültürel kalkınma için ilçemize muhakkak 4 yıllık Üniversitenin kurulması.
13- Edremit’in en önemli tarımsal ürünü olan zeytin ve zeytinyağının hak ettiği şekilde festival ve fuarlarla tanıtılması ihracatçı firmalarla üreticilerin buluşturularak, ticaretin canlanmasının sağlanması.
14- Kuracağımız Şefkat Ekibi ile ilçedeki bakıma muhtaç kimsesiz ve yaşlılara 7/24 el uzatarak, kişisel bakımları dahil her türlü ihtiyaçlarının karışlanmasını sağlayacağız.
15- Kuracağımız Halk Ekmek Fabrikası ile halkımıza ucuz ekmek sağlayacağız.
16- Yazın 1 milyona ulaşan Körfez nüfusundan dolayı bölgemize kurulacak olan hastanenin bölge hastanesi olarak büyütülmesini sağlayacağız.
17- Her mahalleye içerisinde halı saha ve basketbol sahası olan bir spor merkezinin kurulması.
18- Edremit Merkez ve mahallelerine 7 gün açık olacak modern, büyük bir kapalı Pazar yerinin kazandırılması.
19- İlçemize 3’ncü bir meydan kazandırılarak, şehir ve bölgeyle ilgili değerlerin ve eserlerin sanatsal anlamda (anıt heykel gibi) sergilenmesi.
20- Kuracağımız çağrı merkezi ile mobil aracımızla tüm sahipsiz sokak hayvanlarının her türlü bakım ve tedavilerinin sağlanması.
21- Mevcut çöplük alanların rehabilite edilerek yeşil alanlara dönüştürülmesi ve arıtmanın tam kapasite çalıştırılmasının sağlanması”. Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çanaklı, katılım gösteren gazetecilere teşekkür etti.