KÖRFEZİN MELEKLERİ, EDİRNESPOR’U FARKLI GEÇTİ

Türkiye Kadınlar Basketbol  Ligi’nin 10. Haftasında, Edirne Bld. Edirnespor takımını konuk eden Edremit Beledidyesi Gürespor, karşılaşmayı 66 – 49 kazandı.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya her iki takım da yavaş başladı. Gürespor, art arda attığı basketlerle ilk periyotta üstünlüğü ele geçirdi. İlk periyod, 20-15 Gürespor’un lehine tamamlandı. Edirnespor takımı ikinci periyotta oyuna dahil olmakta zorlanırken, Gürespor oyuncuları etkili oyunuyla periyodu 40-25 skorla bitirerek soyunma odasına sevinçli gitti.

Üçüncü periyota daha seri şekilde başlayan Edirnespor oyuncuları, açığı kapatmak için yoğun mücadele gösterdi. Hızlı çıkışlarıyla oyuna hakim olan Körfezin Melekleri, üçüncü periyodu 50-36’ya getirerek son periyoda rahat girdi. Dördüncü periyotta savunmasını güçlendirmeye çalışan Edirnespor oyuncuları, maçta hakimiyeti ele geçiremedi. Seyirci desteğini de arkasına alan Edremit temsilcisi Gürespor, son saniyelere kadar mücadelesini sürdürdü ve karşılaşmayı 66-49 skorla tamamladı.

Karşılaşmanın en skorer isimler ise, Edirnespor takımından Molly Schlemer ve Gürespor takımından Waltiea Rolle oldu. Karşılaşmayı, Edremit belediye Başkanı Kamil Saka, Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş, Kulüp Başkanı Bayram Kayahan ve çok sayıda taraftar izledi.

Maçın ardından antrenörler ile oyuncular maçı değerlendirdi. Basın toplantısına katılan Edremit Belediyesi Gürespor Takımı Başantrenörü Ömer Buharalı, “Bu maç bizim için önemliydi. İyi bir istikrar yakalayamadık sezon başından beri. Galibiyet serisi yakalamaya çalışıyoruz. Hiç istemediğimiz maçları kaybettik. Edirne takımı son zamanlarda üst seviyede iyi basketbol oynuyor. Tehlikeli bir takım. Bunun da farkındaydık ve rakibi ciddiye alarak oynadık. İlk devrede iyi müdafaa yaptık. Rakibin savunmasını bozarak işimizi kolaylaştırdık. İkinci yarıda oyundan biraz düştük. Ama yanımıza rakibi yanaştırmadık. İyi oynadık. Her oyuna giren oyuncumuzdan katkı aldık. Benim için en değerlisi de buydu. Üzerine ekleyerek gitmemiz lazım. Sezon uzun. Hedeften şaşmadık. Kendimizi geliştirmemiz lazım. Rakibi mücadelesinden dolayı kutluyorum” dedi.

Gürespor Takım Kaptanı Betül Pehlivan ise, “Edirne ciddi bir rakipti. Bunun farkında olarak başladık. Maçı almamız gerekiyordu. Kötü giden grafiğimizi düzeltmek adına iyi oynadık ve kazandık. Karşı takımı da tebrik ediyorum. Ama gülen taraf biz olduğumuz için gayet mutluyuz” diye konuştu.

Edirne Bld. Edirnespor Takımı Başantrenörü Anıl Aydın da, “Öncelikle Güre ekibini tebrik ediyorum. İyi basketbol oynadılar. Bizim belki hafta sonundan kalan bir konsantrasyon eksikliğimiz vardı. Maça iyi başlayamadık. Ritim bulduğumuz süre sayısı çok azdı. İstediğimizi elde edemedik. Kazanmaya gelmiştik. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Teşekkür ederim” dedi.

Edirnespor oyuncusu Kader Çavdar, “Hedeflediğimiz bir maçtı. İstediğimiz gibi oynayamadık. Rakip takımı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

A. Filiz ELMAS