KÖRFEZDE ZEHİR TACİRLERİ YAKALANMAYA DEVAM EDİYOR

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik geniş çaplı operasyonlar gerçekleştirildi, çok sayıda şüpheli yakalandı ve uyuşturucu madde çoğunlukta olmak üzere çok miktarda yasa dışı malzeme ele geçirildi.

  İl genelinde yapılan çalışmalar kapsamında,  Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Burhaniye ve Edremit’te de operasyonlar gerçekleştirildi. Yapılan operasyonlarda son zamanlarda kullanımı ve satışı bir hayli artan ve çok tehlikeli bir uyuşturucu madde olan metamfetamin maddesinden de çok miktarda ele geçirildi.

  Edremit’te yapılan 10 operasyonda; toplamda 76 gram metamfetamin maddesi, 5 gram bonzai, 3 gram esrar, 1 adet hassas terazi, uyuşturucu ticaretinden elde edilen 280 TL para, 1 adet ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait 3 adet fişek ele geçirilirken, 14 şahıs yakalandı. Yakalanan 14 şahıstan 1’i tutuklandı. 1 şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı ve 12 şahıs da adli işlemlerin akabinde serbest bırakıldı. 1 şahıs ise firari ve o kişiyi yakalamaya yönelik çalışmalara devam ediliyor.

  Burhaniye İlçesi’nde yapılan 1 çalışmada ise 1 şahıs yakalandı. Yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramada 1 gram esrar ele geçirildi. Yakalanan şahıs, adli işlemlerin ardından serbest bırakıldı.