KOCASEYİT’İ ANMA PROGRAMI VE HAK-İŞ HİZMET-İŞ SENDİKASI İLKOKULU AÇILIŞ TÖRENİ

Çanakkale Zaferi’nin mimarlarından olan Seyit Onbaşı’nın memleketinde bir yıl önce temel atma töreni gerçekleştirilen, Balıkesir Valiliği ve Hizmet – İş Sendikası iş birliğiyle yapımı tamamlanan ve donanımı Millî Eğitim Bakanlığında temin edilen 8 derslikli Hak-İş Hizmet-İş Sendikası Kocaseyit İlkokulunun açılışı aynı zamanda merhumun ölüm yıldönümü olan 1 Aralık 2019 Pazar günü yapıldı.
Açılışa Balıkesir Valisi Ersin YAZICI, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa CANBEY, AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil ÇELİK, AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize MUTLU AYDEMİR, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Havran Kaymakamı Şeref AYDIN, Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, Hak-İş Hizmet-İş Sendikası Yöneticileri, Kurum Amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Öğle namazı öncesi aziz şehitlerimiz ve merhum Seyit Onbaşı adına okunan mevlidin ardından namaz sonrası misafirlere ve vatandaşlara hayır yemeği verildi. Sonrasında Seyit Onbaşının mezarı başında dua okundu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi “Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu” mensubu öğrencilerinin duyarlı davranış göstererek ölüm yıldönümünde Seyit Onbaşının memleketini ziyaret etmeleri beğeni topladı. Daha sonra açılış yapılmak üzere okul binasına geçildi.
Açılış töreninde Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve misafirler çiçeklerle ve BENGİ projesi pankartlarıyla karşılandı. Saygı Duruşu ve akabinde İstiklâl Marşımızın söylenmesinin ardından programın açılış konuşması Kocaseyit’in torunu Edebiyat Öğretmeni Fatma YIKAR tarafından yapıldı. Yine Kocaseyit’in bir diğer torunu Havran Anadolu Lisesi öğrencisi Ezgi YIKAR tarafından okunan şiir meydanı dolduran izleyicilerin duygu yüklü anlar yaşamalarına sebep oldu.
Sırasıyla Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY, Hizmet-İş Sendikası’nın ve Hak-İş Konfederasyonu’nun Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Adil ÇELİK, Mustafa CANBEY, Pakize MUTLU AYDEMİR ve Balıkesir Valisi Ersin YAZICI konuşmalarını yaptılar. Ardından hizmete açılan okulun Seyit Onbaşı gibi vatana millete hayırlı nice evlatlar yetiştirmesi dileğiyle kurdele kesimi yapıldı. [image: dua05.jpg]