”KENDİ YÖNETİM İDARELERİNDE OLAN BASKİ’NİN BASİRETSİZ ÇALIŞMALARINA DÖNÜP BİR BAKMALIDIR”

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu tarafından CHP’li Edremit Belediyesi hakkında yapılan yolsuzluk iddaalarına CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan’dan yanıt geldi.

Başkan Özcan yaptığı yazılı basın açıklamasında, ”Geçtiğimiz günlerde AKP Edremit İlçe Başkanı Sayın Ekrem Umutlu tarafından yapılan umutsuz ve talihsiz açıklamanın ardından, iftira niteliğinde ve gerçekten tamamen uzak açıklamalara cevaben bir yanıt verme gereği duyulmuştur.

Sayın Umutlu, AKP Edremit İlçe Kongresi öncesi, kendi destekçilerini konsolide edebilmek ve partisinde dikkat çekebilmek için en kolay yol olarak gördüğü şekilde CHP’li Edremit Belediyesi’ni haksız ve hakkaniyetten uzak şekilde eleştirme gafletine düşmüştür.

Ben buradan, değerli basın mensubu arkadaşlarımızın aracılığıyla Sayın Umutlu’ya bir teklifte bulunmak istiyorum. Yapmış olduğu açıklamasında, belediyenin doğrudan temin işlerinin ve diğer iş ve işlemlerinin yandaşlara aktarıldığını, belediyenin mallarının ve imkânlarının peşkeş çekildiğini ve buna benzer mesnetsiz bir sürü iftirada bulunmuştur. Eğer Sayın Umutlu açıklamalarında samimi ise, eğer bu komik açıklama ile kendi yandaşlarının gözüne şirin gözükmek istemiyor ise HODRİ MEYDAN diyorum! İstediği yerde, istediği saatte kamuoyuna açık bir şekilde oturalım Edremit Belediyesi tarafından kimlere ne ihaleler verilmiş hepsini tek tek inceleyelim! CHP örgütü ve Edremit Belediyesi’nde tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmemek için kılı kırk yaran ve gecesini gündüzüne katarak çalışan Belediye Başkanından en alt kademedeki personeline kadar kimseye böyle şuursuzca, hiçbir dayanağı olmayan iftira atmaya Sayın Umutlu’nun da onun ağa babalarının da ne hakkı vardır ne de haddi vardır! Yapmış olduğu fütursuz açıklamayı kimlerin yönlendirmesiyle gerçekleştirdiğini bildiğimiz Umutlu’ya tavsiyem, CHP ile uğraşmayı bırakmasıdır.


Ayrıca, madem Sayın Umutlu böyle bol keseden atmayı seviyor, ben de kendisine birkaç soru sormak istiyorum. CHP’li Edremit Belediyesi’nin yönetilemediğini, ihale ve doğrudan teminlerin yandaşlara peşkeş çekildiğini söyleyen Beyefendi, bu dönemki belediye yönetimi içerisinde AKP’de daha önce siyaset yapmış, mevcutta siyaset yapan ve hatta AKP’li belediye meclis üyeliği görevinde bulunan kimlerin yakınları belediyeden iş aldı bunları da açıklasın! Edremit Belediye Başkanımız Sayın Selman Hasan Arslan idaresindeki yönetim kadrosunun arkasında dimdik ve sapasağlam CHP örgütü vardır. Biz Başkanımızın da ekibinin tüm ihalelerin ve doğrudan teminlerin hiçbir çıkar-menfaat hesabı yapılmadan, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde verildiğini çok iyi biliyoruz. Yapılan tüm işlemler, Kamu İhale Kanunu’na göre, titizlik içerisinde yapılmaktadır. Sayın Umutlu, çuvaldızı önce teşkilatına batıracak ki yaptığı açıklamada bir samimiyet görebilelim.

İşin daha ilginç tarafı, Sayın Umutlu açıklamasında Edremit Belediyesi’nin yönetilemediğini söylemiştir. HODRİ MEYDAN ifademe yanıt verebilme cesareti gösterir ise, kendisiyle bir araya geldiğimizde Balıkesir’deki AKP’li belediyelerin 1.5 yıllık çalışmalarıyla Edremit Belediyesi’nin çalışmalarını karşılaştırmasını isteyeceğim. Balıkesir’deki AKP’li tüm belediyeler, kentleri için bugüne kadar ne yapmıştır ki Edremit Belediyesi’nin yönetilemediğini söylemektedir. AKP’li Büyükşehir Belediyesi ise, Büyükşehir Belediye Başkanının evinin önünde çalışma yapmaktan başka Edremit’e ne katmıştır. On yıllardan sonra Edremit’te ve özellikle Altınoluk’ta çok ciddi bir su problemi vardır. Altınoluk’ta ve Güre’de bu yaz insanların musluklarından su akmamıştır! Sayın Umutlu basit polemiklerle gündem yaratmaya çalışacağına, kendi yönetim idarelerinde olan BASKİ’nin basiretsiz çalışmalarına dönüp bir bakmalıdır. Musluklardan su akıtmayı başaramayan bir zihniyet, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmemek için mücadele veren bir ekibe çamur atamaz, atsa da o çamur evelallah bize yapışmaz!

Şimdi tekraren ifade ediyorum; CHP’li Edremit Belediyesi, yöneticileri ve çalışanları hakkında mesnetsiz hiçbir ucuz açıklamaya pabuç bırakmayacağız. Edremit’in en güçlü siyasi örgütü Cumhuriyet Halk Partisi’dir ve bu irademiz ve gücümüz, Belediyemizi her zaman savunacaktır. Şayet yapılacak bir yanlış olur ise, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi o kişilerin karşısında ilk önce biz durmasını da biliriz. Kendi yönetimlerindeki kurumların basiretsizliklerini görmeyenlerin, Edremit’in çehresini değiştirmek için büyük bir özveri ile gece gündüz mücadele veren kişi ve kurumlara böylesine amansızca saldırmalarını da manidar bulduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.