KAYMAKAM ÜNSAL’DAN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, koronavirüs salgını gölgesinde başlayan eğitim-öğretim yılında öğrencilere, öğretmenlere ve öğrenci velilerine moral ve destek sunmak ve herkesin İlköğretim Haftası’nı kutlamak amacıyla sosyal medyada bir mesaj paylaştı.

Paylaştığı mesajda temennilerini de dile getiren Ünsal, ”Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle 2020-2021 eğitim öğretim yılına buruk bir sevinçle başlıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin, 21 Eylül’de başlayacak aşamalı yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim destekleriyle eğitim-öğretim süreçlerini başarıyla gerçekleştireceklerine inancım tamdır.

Bu eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığımızın hayata geçirdiği teknolojik altyapı ile öğrencilerimiz EBA üzerinden canlı derslere katılarak ve TRT EBA kanalları üzerinden derslerini takip ederek eğitim öğretim faaliyetlerine başlamışlardır.

Bu yıl dünya genelinde baş gösteren koronavirüs salgını nedeniyle birçok alanda olduğu gibi eğitimde de çocuklarımız okullarından uzak kalsa da, inanıyorum ki normalleşeceğimiz günlere yeniden hep birlikte kavuşacağız ve eskiden olduğu gibi okullarımız yine çocuklarımızın sesleriyle yankılanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.