KAYMAKAM ÜNSAL BAŞKANLIĞINDA GIDA DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edremit ilçesinde Kaymakam Turgay Ünsal koordinasyonunda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla gıda denetimi gerçekleştirildi.

İlçede zeytin ve zeytinyağı alanında faaliyet yürüten firmalar ziyaret edilerek gıda denetimi yapıldı. Denetime; Kaymakam Turgay Ünsal, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Recep Özbudak ve kontrol ekipleri katıldı.

Denetimlerle ilgili bilgiler aktaran Kaymakam Ünsal, “İlçemizde kaymakamlığımız koordinesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda kontrol görevlilerince gerekli hijyen tedbirleri alınarak ilçemizdeki gıda üretim yerleri ve satış yerlerinde gereken hijyenik önlemlere ilişkin denetimler gerçekleştirilmektedir.

Kontrol görevlilerimizce tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması için ilçe sınırlarımızda bulunan üretim, satış ve toplu tüketim olmak üzere bütün gıda işletmelerimize rutin aralıklarla denetim, numune alma denetimi, Alo 174 şikayet ve ihbar denetimleri yürütülmektedir.

2020 yılının başından beri ilçemizde 3040 denetim sayısı ile vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla durmaksızın denetimlerimiz devam etmektedir.

Bununla birlikte pandemi süreci boyunca bütün hijyenik önlemler alınarak işletmelerimiz korona tedbirleri kapsamında bilgilendirilmektedir” dedi.