KAYMAKAM  SIRMALI’DAN  ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA YEMEK

Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Edremit Kaymakamlığı tarafından şehit yakınları, terör, Kıbrıs ve Kore Gazilerine 18.03.2018 Pazar günü saat 12:30’da öğle yemeği ikram edildi. Düzenlenen yemeğe ilçe protokolünden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Eşi Nuray Sırmalı. 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı P.Alb. Osman Aytaç, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler  katıldı.

TÜRK MİLLETİNİN BAĞIMSIZLIĞINI HERŞEYİN ÜSTÜNDE TUTARAK CANLARINI FEDA EDEN “ÖLÜMSÜZ KAHRAMANLARIMIZI” GURURLA ANIYORUZ..

Şehit yakınları ve gazilerimiz ile yakından ilgilenen Kaymakam Sırmalı; “Kıymetli şehit aileleri ve gazilerimiz 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü nedeniyle düzenlemiş olduğumuz yemeğimize hoş geldiniz. Bugün, Türk savaş tarihinin altın harflerle yazıldığı Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıldönümü, Bugün vatan için, millet için kutsal saydığımız değerlerimiz için canlarını feda eden ölümsüz kahramanları, şehitlerimizi anma günü, Bugün “Haydi oğlum git! Ya gazi ol.. Ya şehit” diyerek oğlunun alnını öperek son yolculuğuna uğurlayan siz değerli şehit ailelerimizin gurur günü. Bizler vatanın bölünmez bütünlüğünü, Türk Milletinin bağımsızlığını herşeyin üstünde tutarak canlarını feda eden ölümsüz kahramanlarımızın hatıralarını gururla anılan kahramanlıklarını bize bırakmış oldukları tüm emanetlerini büyük bir onurla ve gururla sonsuza kadar koruyacağımız ve yaşatacağımıza söz veriyoruz. Türk milleti tarihi boyunca şehitlerine ve gazilerine ve onların ailelerine ayrı bir değer vermiş ve onlara sahip çıkmayı en önemli sorumluluk bilmiştir. Edremit ilçemizde 39 şehit ailemiz, 187 gazimiz bulunmaktadır. Bizler devlet ve millet olarak her zaman onların yanındayız. Çünkü onlar bize şehitlerimizin birer emanetidir. Bugün, ay yıldızlı bayrağımızın altında huzurlu, güvenli yaşıyorsak ve geleceğe umutla bakıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle başta ulusumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum Ruhları şad olsun. Gazilerimize de acil şifalar dileyerek şükranlarımızı sunuyorum dedi. ” dedi. Kaymakam Sırmalı’nın konuşmasının akabinde İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas tarafından dua edildi.

Kaymakam Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı gelen misafirlerle tek tek ilgilenerek sohbet ettiler. Gazi ve şehit aileleri de düzenlenen  programdan dolayı Kaymakam Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı’ya teşekkürlerini sundular.