KAYMAKAM SIRMALI; “GELECEĞİMİZ SİZLERE EMANET OLACAK”

Edremit ilçemizde başarıyla yürütülen BENGİ projesi kapsamında İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı okulları ziyaret ederek öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. 

         Bu kapsamda Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç öğrencilerle birlikte kitap okuma etkinliğine katıldı. Okuma etkinliğinin akabinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Sırmalı; öğrencilere kitap okumaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda nasihatlerde bulundu.

‘Geleceğimiz sizlere emanet olacak’ sözleriyle seslendiği öğrencilere: çalışmanın ve başarılı olmanın öneminden bahseden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Sevgili öğrenciler, günümüzde yaşanan hızlı teknolojik gelişmeler tüm alanlarda değişimi ve yenilenmeyi zorunlu kılmaktadır. Bizlerde bu hızlı değişimi yakalayabilmek ve çağa ayak uydurabilmek için kendimizi daha çok okuyarak ve araştırarak geliştirmek ve yenilemek zorundayız. Bu nedenle daha çok araştırın, daha çok okuyun ve daha çok bilgi sahibi olun” dedi.

BENGİ projesi kapsamında tüm okulları ziyaret ederek öğrencilerle buluştuğunu ifade eden Kaymakam Sırmalı; “Bizler, ülkemizi aydınlık yarınlara götürecek gençlerimizin geleceğe en iyi şekilde hazırlanabilmesi, milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, insan haklarına, ülkesine ve milletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren bireyler olarak yetişmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

Öğrencilerle gerçekleştirilen sohbetten sonra, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Okul Müdürü’nden bilgi alarak, öğretmenler odasına geçtiler. Öğretmenlerle BENGİ Projesi’nin okulda yürütülmesi ve öğrencilerin eğitim-öğretim durumu üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.