KAYMAKAM SIRMALI; “ÇOCUKLARIMIZ OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANIYOR”

BENGİ Projesi kapsamında, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kitap okuma etkinlikleri devam ediyor. Edremit İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Salih Korkut Budaras İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 20 dakikalık okuma etkinliğine katılıp öğrencilerle birlikte kitap okudular ve kitap okumanın yararları ile ilgili olarak öğrencilerle sohbet ettiler.

Edremit İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı: “İleride doktor, hâkim, savcı, avukat, kaymakam olacaksınız. Ama her şeyden önemlisi sizlerin en iyi şekilde yetişmesidir. Belirlediğiniz hedefler doğrultusunda süreci iyi değerlendirmelisiniz. Bizler de sizler gibi bu sıralardaydık. Zaman çok hızlı geçiyor. Şu an ilkokuldasınız, ortaokula, liseye, ardından üniversiteye gideceksiniz. Zamanı çok iyi değerlendirmelisiniz. Sizin yaşlarınızda okuma alışkanlığı kazanmak çok önemli. Bu alışkanlığı hayatınız boyunca devam ettirin. Sayın Valimiz çocuklarımızın bol bol kitap okuması amacıyla BENGİ Projesi’ni başlattılar. Bizler de İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte okullarımızı ziyaret ederek tüm okullarımızda bu projeyi uyguluyoruz. Öğrencilerimiz kitap okumayı çok seviyor ve bu da bizi çok mutlu ediyor.  Kitabı asla hayatınızdan çıkarmayın, hayatınızın en önemli alışkanlığı haline getirin. İlerleyen süreçte bunun sizlere çok faydası olacak. Her gün yatmadan önce 20 dakika kitap okuyabilirsiniz. Sizler kendinizi ne kadar geliştirirseniz ülkemizin geleceği de o kadar güzel olur. Sizler ülkemizi daha güzel günlere taşıyacaksınız. Sizlere güveniyoruz. En iyi şekilde yetişmeniz için imkânlarımızı seferber ediyoruz. Sizler de çok çabalayın, öğretmenlerinizi iyi dinleyin, derslerinize düzenli olarak çalışın ve bol bol kitap okuyun.” dedi.

Ardından öğretmenler odasında öğretmenler ile bir araya gelerek okulun eğitim öğretim durumu ile ilgili bilgi aldılar. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, eğitim öğretimin kalitesini arttırmak için ilçemiz okullarımızda uygulanan proje çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.