KAYMAKAM ALİ SIRMALI’DAN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Suriye’de yaşanan insanlık dramının yaralarının sarılması amacıyla  başlatılan; İçişleri Bakanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda  yürütülen ‘‘Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız’ adlı insani yardım kampanyasına Edremit İlçemizden 9 briket ev bağışında bulunan hayırseverlere teşekkür belgesi takdim etti.

Edremit Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen törene; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Murat TUNA İnş. Taah.Tur.Tic.Ltd.Şti’nden Murat TUNA, Ferhatoğlu P.Ür.Tur.İnş.San.Tic.Ltd.Şti’nden M.Agah FERHATOĞLU, Bayramoğlu Z.Zyağı, Gıda Mad.Tur.İnş.San.Tic.Ltd.Şti’nden Bayram TEZVARAN, Ekolojik Çevre Geri Dön.Mad. İmalat Nak.San.Tic.Ltd.Şti’nden Engin SAĞDIÇ, Kafkas İnşaat Taah. San.Tic.Ltd.Şti’nden Ali Kemal ÇELİK, Gökduman Tarım Gıda Turz.Tic.Ltd.Şti’nden  İsmet GÖKDUMAN, Hüseyin ESEN (Halil ESEN Zeytincilik)’ten  Hüseyin ESEN ve (TES Turizm ve Otelci İşletmeleri A.Ş.) adına Adrina Termal Health & Spa Hotel Yetkilisi Ceyhun Özsan katıldı.

Törende açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan İdlib’in kuzeyine göç eden sivil halkın yerleştirileceği briket ev yapımı kampanyasına Edremit ilçesi olarak destek vermekten dolayı büyük mutluluk duymaktayız. Yüz binlerce kişinin evsiz kaldığı İdlib’de yaşanan insani drama dur demek adına yürütülen yardım kampanyasına ilçemiz hayırseverlerinin desteği bizi ziyadesiyle memnun etti. İlçemiz hayırseverleri ve  Edremitli vatandaşlar yardım kampanyasına büyük ilgi gösterdi. Kampanyayı organize eden  Ticaret Odamıza ve destek veren tüm hayırseverlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Hayırseverler yaptıkları açıklamada; “İdlib’de yaşanan insani drama dur demek adına yürütülen ‘‘Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız’ adlı insani yardım kampanyasına, İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı’nın ve Ticaret Odası Başkanımız Coşkun Salon’un talebi üzerine bizler de destek olmak istedik. Kaymakamlığımız ve Ticaret Odası Başkanlığımızın bizleri bu kampanyaya dahil etmesinden dolayı büyük mutluluk ve gurur duymaktayız.  İdlip’te yaşanan insanlık dramının yaralarının sarılmasında birer briket ev de bizler katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize.  Amacımız orada yaşayan halka bir nebze de olsa yardım ulaştırabilmektir” dedi.

Daha sonra hayırseverlere teşekkür belgesi takdim edilerek  topluca fotoğraf çekilmesinin ardından tören son buldu.