HAVRAN PAZARCI ESNAFINI RAHATLATAN PROJE HAYATA GEÇTİ

Belediyemiz ile Havran Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası tarafından ortaklaşa yapılan kapalı pazar yerine soğutma sistemi halk pazarının kurulduğu (bugün) cuma günü faaliyete geçti.
Belediye Başkanımız Sayın Emin ERSOY,Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerimiz Sayın Sunullah PEKER,Yusuf ÖZKAN ve Havran Sebzeciler Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Sayın Murat HANÇER ilk soğutma sisteminin denemesini birlikte yaptılar.
Heyet soğutma sistemi ile ilgili Alış veriş yapan vatandaşlar ve Esnaf ile sohbet ederek görüşlerini dinledi.

AVRUPA ÜLKESİNDE OLMAYAN SİSTEM HAVRAN’DA VAR
Yurt dışından gelen bir vatandaş soğutma sistemini görünce çok şaşırdığını ifade ederek Avrupa’nın gelişmiş hiç bir Ülkesinde biz böyle bir şey görmedik.Ülkemizde küçük bir Anadolu kasabasında bu sistemi görünce şok olduk.Belediye Başkanı ve Oda Başkanını tebrik ediyoruz diyerek görüşlerini dile getirdi.

ESNAF MEMNUN
Pazarcı Esnafı İlçemizin çalışkan Belediye Başkanı ve Odamızın Çalışkan Başkanı birlikte proje hazırlayarak bizlerin rahat etmesi için Pazar yerimize soğutma sistemi kurdular.Pazarcı esnafı olarak her iki Başkanımıza Teşekkür ederiz diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

HANÇER,BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ
Havran Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Sayın Murat HANÇER,Kapalı pazar yerimizde esnafımız ve alış veriş yapan halkımız yazın sıcaklardan olumsuz bir şekilde etkileniyordu.Çözüm bulmak için çeşitli arayışlara girdik.Proje hazırladık Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte Belediye Başkanımızı ziyaret ederek projemizi sunduk Başkanımız sağolsun bizlere her türlü olanağı sağladı.Odamız ve Esnafımız adına Başkanımıza teşekkür ederiz dedi.

ERSOY ESNAFIMIZA HAYIRLI OLSUN

Belediye Başkanımız Sayın Emin ERSOY her hafta cuma günü kurulan halk pazarımız doğal ürünleri ile yerli yabancı misafirlerin adeta akına uğruyor.Oda Başkanımız Projeyi getirdiğinde inceledim ve hemen çalışmaların başlamasını söyledim.Bir hafta içinde Kapalı Pazar yerimize 46 adet soğutma sistemi kuruldu faaliyete geçti.Esnafımız ve alış veriş yapan halkımız memnun araştırdık emsali olmayan bir işe imza attık Türkiye’de bir ilki başardık Hayırlı Uğurlu olsun dedi.