HAVRAN 2. SPOR ŞENLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Balıkesir Valiliğince yürütülmekte olan “Sporla Yetenek 10’la Gelecek” projesinin bir ayağı olarak Havran’ da başlatılan “Sporla Erdemli Gençlik Sağlıklı Gelecek” projesi kapsamında uygulanan Spor Şenliği’nin ikincisi yapılan coşkulu açılış ile başladı. Şenliğe Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Havran Gençlik ve Spor Müdürü Apturahman Beşbaş, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı

Havran Kocaseyit Stadında, Havran Gençlik ve Spor Müdürü Apturahman Beşbaş’ ın yaptığı açılış konuşmasının ardından katılan öğrencilere katılım belgesi dağıtımı ile başlayan spor şenlikleri belirlenen fikstüre göre eşleşen takımların karşılaşmalarıyla devam etti. İlk müsabakanın başlangıç vuruşunu Havran Kaymakamı ve Havran Belediye Başkanı yaptı.

Spor Şenliğine toplam 800’ ün üzerinde öğrenci iştirak etmektedir. Projeyle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı gelişiminin yanı sıra saygı, sevgi çerçevesinde oyun oynayabilmeleri hedeflenmiştir. Özellikle futbol oynarken centilmenliğin ön plana çıkması için mavi kart uygulaması yapılmış ve rakibine sportmence davranan öğrencilere mavi kart gösterilerek mavi kart alan öğrencilerin ise ödüllendirilerek doğru davranışa yönlendirilmesi hedeflenmiştir. Bayram havasında geçen etkinlikte Havran Belediyesi katılan öğrencilere ve velilere çeşitli ikramlarda bulundu. Öğrenciler keyifli bir ortamda sporla vakit geçirirken  aynı zamanda spor ahlakını ve birbirlerine nezaketli davranmayı da öğrendikleri ve üç gün sürecek etkinlikte protokol üyeleri onların heyecanlarına ortak olarak bu güzel etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmamıştır.