GENÇ GİRİŞİMCİ İŞKUR İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU

Edremit ilçemizde Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) kendi işini kurma projesinden faydalanarak 36 bin lira hibe desteği alarak 9D Sanal Gerçeklik Sineması hayalini gerçekleştiren Yavuz Genç’i Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı da yalnız bırakmadı.
Kendi projesini hazırlayarak Türkiye İş Kurumu’n ‘Engelliler Kendi İşini Kuruyor’ proje desteğinden faydalanmak için proje hazırlayan ve kabul edilen projesi ile 36 bin lira hibe desteği alan girişimci Yavuz Genç, Edremit İlçemizde bulunan bir alışveriş merkezinde 9D Sanal Gerçeklik Sinemasının açılışını gerçekleştirdi.
Açılış törenine, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İŞKUR Müdürü Nilüfer Karahan, ailesi ve yakınları katıldı. Açılışta konuşan Edremit Kaymakam Ali Sırmalı: “İŞKUR tarafından desteklenen ’Engelliler Kendi İşini Kuruyor’ projesi kapsamında 9D simülatör cihazının açılışını yapıyoruz. Bu kapsamda Yavuz Genç kardeşimiz İŞKUR’dan 36 bin liralık bir hibe aldı ve bu işletmeyi ilçemize kazandırdı. Kendisine hayırlı ve bol kazançlar diliyorum. Bu projenin desteklenmesinde emeği geçen İŞKUR yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Edremit her geçen gün gelişen büyüyen bir ilçe ve özellikle çocuklarımızın vakit geçirebileceği işletmeler büyük önem arz ediyor. İlçemizdeki bir ihtiyacı giderdiğinden dolayı teşekkür ediyorum, hayırlı olsun. Şimdi sinemaya ilk müşteriyi alalım” dedi.
        Açılış törenininde kendisini yalnız bırakmayan Kaymakam Ali Sırmalı’ya teşekkür eden proje sahibi Yavuz Genç sürekli kendi işinin patronu olma hayali içinde olduğunu söyledi. Yavuz Genç: “Bu iş için epey bir zaman ön hazırlık yaptık. Bu projeyi hazırladık ve İŞKUR’a sunduk. Ardından kursa giderek tamamladım. Daha sonra burasını açtık. Çok mutluyum. İnşallah müşterimiz de bol olur ve kimseye muhtaç olmam” şeklinde konuştu.
Yavuz Genç’in babası Hasan Genç de, “Yavuz engelli ve iş konusunda zorlanıyorduk. Yavuz için farklı bir girişim olsun istedik. İş hayatına atılsın istedik. Kendi işinin sahibi olma projesini İŞKUR başlatmıştı. Bu projeye katıldık, İŞKUR uygun gördü. Oğlumuz bu faaliyete başladı. Umarım her şey çok güzel olacak. Bunun devamında engelli gençlerimiz, engelli çocuklarımız da pes etmeden hızlı bir şekilde mücadele etmelidirler. Yani onlar kaplumbağadır. Geriden başlıyorlar ama tavşanı her zaman geçme ihtimalleri var. Kaplumbağa olarak kalmasınlar. Bugün burada bizlere destek olan ve bizleri yalnız bırakmayan Edremit Kaymakamı Sayın Ali Sırmalı’ya ve İŞKUR Müdürü Nilüfer Karahan’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Açılış töreni sebebiyle katılımcılara 9D Sanal Gerçeklik Sinemasını ücretsiz deneme fırsatı sunuldu.
A. Filiz ELMAS