GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ DAYANIŞMA KAHVALTISI DÜZENLEDİ.

Ayvalık Belediyesi katkılarıyla Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Ayvalık Şubesi tarafından, Ayvalık Belediyesi Sarı Zeybek Spor Tesislerinde kahvaltı programı gerçekleştirildi 
Bağımsızlığımızın ve bölünmez bütünlüğümüzün simgesi gazilerimizle bir arada olmaktan ve onların anılarını dinlemekten duyduğu memnuniyeti ifaden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Vatan topraklarımızı savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerimiz onur kaynağımızdır.’’
Sarı Zeybek Tesislerinde Cumartesi günü saat 10.30’da düzenlenen kahvaltıya Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Ayvalık Şube Başkanı Mehmet Kıranoğlu ve yönetimi, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay, şehit ve gazi aileleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir çok vatandaş katıldı.
Kahvaltıda konuşan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Ayvalık Şube Başkanı Mehmet Kıranoğlu, katılım gösteren herkese teşekkür etti.
Gaziler ve Şehit Ailelerine bu kahvaltıyı organize ettiği için teşekkür eden Başkan Rahmi Gençer, kahraman gazilerin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve tek Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcisi olduğunu vurguladı.
Başkan Gençer ” Dayanışmamız çok güzel. Yurdumuzun dört bir köşesinden Gazi misafirlerimiz var. Onlara hoş geldiniz diyorum. Yaşayan ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi ve onlarla birlikte bu dava için savaşarak şehadet mertebesine ulaşmış şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine sağlık, sıhhat diliyorum. ’’dedi.
Katılımcılarla buluşmalarını sağlayan dernek yönetimine teşekkür ederek sözlerine başlayan Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, katılan herkesi saygı ve sevgiyle selamladığını ifade etti. Kaymakamı Görgülüarslan, Bizim ülkemizde şehit ve gazi demek, birlik ve beraberliğimizin simgesi demek. Şehitlerimizin gazilerini ruhunu değerini içimizde hissederiz. Dernek Başkanımız birlik beraberliği simgeleyen bu güzel kahvaltıyı tertiplemiştir. Katılmaktan onur duydum. Bizle birlikte olan tüm gazilerimize de teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
Şiirlerin okunmasının ardından, kahvaltıda emeği geçen herkese teşekkür plaketi sunulmasıyla program son buldu.