FETÖ ÜYESİ 18 KİŞİ YUNANİSTAN’A KAÇARKEN YAKALANDI

Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin aldıkları istihbari bilgiler doğrultusunda Ülkemiz genelinde FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütüne üye olmaktan işlem yapılmış ve bazıları aranan şüphelilerin Ayvalık ilçemizden tekne ile Lale Adası girişinden deniz yoluyla Yunanistan’ın Midilli Adasına kaçacakları bilgisi üzerine ilgili birimlerce gerekli çalışmalar başlatılmıştır.
Lale Adası girişindeki piknik alanına saat: 14.00 sıralarında farklı zaman aralıklarında aile grupları gelerek alanda bulunan bir piknik masasının etrafında piknik yapıyor görüntüsünde toplanmışlardır. Saat 16. 00’da piknik alanına yaklaşık 200 metre mesafede deniz kenarında eski midye fabrikası iskele bölümüne, denizde bulunan teknelerden muhtemelen gelecek olan bir tekneyi beklemeye başlayan 7 erkek, 5 kadın, 4 çocuk toplam 16 şüpheli ile bu şahısları piknik alanına araç ile getiren 1 kadın 1 erkek olmak üzere 2 kişi toplamda 18 şüpheli ekiplerimizce yakalanarak gözaltına alınmışlardır.
Şüphelilerin ilk etapta yapılan arşiv incelemelerine Fetö/Pdy’den 9 kişinin kaydının olduğu, 2 şüphelinin Emniyet Teşkilatından, 3 şüphelinin TSK’dan,1 şüphelinin İnfaz koruma memurluğundan KHK ile ihraç olduğu, 1 şüphelinin Adli Makamlarca arandığı tespit edilmiş olup konu ile ilgili geniş kapsamlı olarak çalışmalara başlanmıştır.