ENGELLİLER ŞENLİĞİNDE, ENGELLİLERE ÖZEL DİŞ TARAMASI

26.’si düzenlenen Ayvalık Engelliler Şenliği’nde Ayvalık Belediyesi ile Ege Ağız- Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği işbirliğinde, özel çocuklar yönelik koruyucu, acil diş hekimliği hizmeti ve diş sağlığı eğitimi veriliyor.

‘Engelli Çocuklarla El Ele’ projesi adı verilen etkinlik, 29 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında, 10.00-16.00 saatleri arasında konukların katıldığı otellerde düzenleniyor. Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile Ege Ağız- Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında ilçeye gelen Ege Ağız – Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği bünyesindeki  yaklaşık 20 diş hekimi, özel çocuklara ve ailelerine da diş hekimliği hizmeti veriyor.

ÇOCUKLAR VE YAŞLILARLA TEK TEK İLGİLENDİLER, SEMPATİLERİYLE KORKUYU ENGELLEDİLER
40 yıllık diş hekimi ve yurt genelinde imza attığı sosyal projelerle tanınan derneğin başkanı Ertuğrul Sabah ve diş hekimi eşi Seher Sabah yönetiminde Ayvalık’a gelen 20 kadar diş hekimi, çocuklar ve yaşlılarla tek tek ilgilendi. Korku yaşayanları kurdukları sempatik diyalogla teskin eden hekimler, sadece kontrol değil diş çekimi ve dolgu gibi tedaviler de uyguladı. Katılanlara diş sağlığını korumaları için yapılması gerekenler konusunda uygulamalı bilgi verildi.

BAŞKAN GENÇER DE ETKİNLİĞE KATILDI
Cumartesi günü oteldeki panele ve etkinliğe katılan Belediye Başkanı Rahmi Gençer de, diş kontrolüne gelen özel çocuklarla sohbet etti ve tedavi sürecinde destek oldu.

“UMUTLA GÜLÜMSEMELERİNE KATKIDA BULUNMAK BİZİ SEVİNDİRİYOR”
Ağız ve diş sağlığının çok önemli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “26. Ayvalık Engelliler Şenliğini sunuyoruz. Ayvalık’ta hem sorunlarına çözüm arayacaklar hem de doyasıya eğlenecekler. Böylece özel çocuklarımızın hem mutlu, hem de sağlıklı olması için çalışıyoruz. Özel çocuklarımızın diş sağlığı için Ege Ağız- Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği ile el ele verdik. Dr. Ertuğrul Sabah öncülüğünde yürüttüğümüz bu sağlık hizmeti ile çok sayıda özel çocuğun ve vatandaşın hayatına dokunuyoruz. Ayvalık Belediyesi olarak çocukların umutla gülümsemelerine katkıda bulunmak bizleri sevindiriyor. Emeği geçen tüm doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.