EDREMİT’TE “PEYGAMBERİMİZ VE AİLE” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Edremit İlçe Müftülü tarafından gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Şükrü Tunar Kültür Merkezinde konferans düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının akabinde İlçe Müftüsü Ahmet Yayla günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi. Daha sonra Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan “Peygamberimiz ve Aile” konusu ile ilgili bir konferans verdi.

Program bitiminde Kaymakam Sırmalı, Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’a plaket takdim ederek yapmış olduğu konferanstan dolayı teşekkürlerini iletti.

Kaymakam Sırmalı “Bu yıl Mevlid-i Nebi haftası etkinliklerimiz kapsamında belirlenen tema “Peygamberimiz ve Aile” temasıdır. Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz aynı zamanda bir Ev Reisiydi. O örnek bir eş, örnek bir babaydı. Sevgili peygamberimiz hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe ve yardımlaşmaya teşvik etmiştir. Amacımız Sevgili Peygamberimizi anmak, anlamak, anlatmak ve getirdiği evrensel mesajı tüm insanlığa ulaştırmaktır.

Sevgili Peygamberimizi layıkıyla anlayıp yaşantısını, kendi hayatımıza uyarlarsak manevi açıdan daha da gelişmiş oluruz. Mevlid-i Nebi haftası etkinliklerini organize eden İlçe Müftülüğümüze teşekkür ediyorum. Aynı zamanda konferansımızı veren Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’a teşekkür ediyorum. Hafta boyunca gerçekleştireceğimiz etkinliklerimize tüm Edremitli vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

Konferansa Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit İlçe Müftüsü Ahmet Yayla, Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan, Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.