EDREMİT’TE OKUMA MARATONUNA DEVAM

Edremit İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, BENGİ Projesi kapsamında Avcılar İlk/Ortaokulunda düzenlenen okuma etkinliğine katılarak öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte sınıfta kitap okudular.

20 dakika süren kitap okuma etkinliğinden sonra kitap okumanın faydaları hakkında öğrencilerle sohbet eden Edremit Kaymakamı Sırmalı, öğrencilere meslek tercihlerini sordu ve tavsiyelerde bulundu: “Sizlerin en iyi şekilde yetişmenizi istiyoruz. Kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz geleceğimiz o kadar güzel olur. Bunun için düzenli şekilde ve çokça okumalısınız. Her kitapta ayrı bir lezzet, ayrı bir renk ve tat var. Devletimizin sizlere sunduğu bu güzel imkânları en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Geleceğin kaymakamı, savcısı, hâkimi, doktoru, öğretmeni olacaksınız ve görevinizi en iyi şekilde yaparak ülkemizi çok daha güzel günlere götüreceksiniz. Birçok ülke gezdim, fakat ülkemiz bambaşka, cennet gibi bir ülkemiz var. Ülkemizin de en güzel köşesinde, Edremit’te yaşıyoruz. Güzel ülkemizin ve memleketimizin kıymetini iyi bilmeli ve kendimizi de çok iyi yetiştirerek bu ülkeye hizmet etmeliyiz. Derslerinize çalışmanın yanı sıra sanatsal, kültürel faaliyetlere ve spor etkinliklerine de katılmalı, çok yönlü insanlar olmalısınız.” dedi ve okulun eğitim öğretim durumuyla ilgili olarak öğretmenlerle görüştü.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç, eğitimde kaliteyi arttırmak için Edremit’te tüm okullarında uygulanan BENGİ projesinin verimli çalışmalarla devam ettiğini belirtti.

Edremit Kaymakamı Sırmalı ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç, Avcılar İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Oktay Akbulut’tan okul hakkında bilgi aldıktan sonra çalışmalarında başarılar dileyerek okuldan ayrıldılar.