Edremit’te Öğretmenler Günü kutlamaları

Edremit ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen iki tören ile kutlandı. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’ndeki törende İstiklal Marşı’nın İşaret Dili ile de okunması büyük beğeni topladı.

Saat 14.00’da Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarında ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelengi Atatürk Anıtını sunuldu. Meydandaki tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması sonrasında sona erdi.

Törenlerin ikinci kısmı ise, Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde yapıldı. Buradaki törenlerde ilk olarak saygı duruşu yapıldı. Daha sonra İstiklal Marşı, Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencileri tarafından işaret dili eşliğinde söylendi. İşaret dili eşliğinde söylenen İstiklal Marşı büyük alkış aldı.

Daha sonra Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Emekli Öğretmen Şükran Sağlam birer konuşma yaptı. Emekli personele hizmet şeref belgelerinin verilmesinin ardından göreve yeni başlayan öğretmenler yemin ettiler. Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin akabinde, Kudret Zeytun 15 Temmuz temalı şiirini okudu. Son olarak ise öğretmen konulu söz ve türkü korosu sahne aldı.

Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında, ilçedeki meslek liseleri, kültür merkezi binası girişindeki sergi salonunda öne çıkan çalışmalarını sergiledi. Çok sayıda eğitimci ve öğrenci sergileri beğeniyle izlerken, bazı eğitimciler ve öğrenciler, öğretmenler gününü kutladı.

Kutlamalara, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkan Vekili Şengül Sönmez, Edremit Meslek Yükse Okulu Müdürü Raif Sakin, Altınoluk Meslek Yüksek Okulu Müdürü Selami Selvi, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, protokol üyeleri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.