EDREMİT’TE MEHMETÇİK İÇİN FETİH SURESİ OKUNDU

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın zafer ve başarısı için Edremit’te Merkez Bekir Efendi Cami ile Merkez Eğilmezler Camisinde sabah namazında Fetih Suresi okundu, Mehmetçik’e dualar yapıldı.

Edremit Müftülüğünün organizasyonu ile başlatılan muhtelif camilerde “Sabah Namazı buluşması” programları büyük bir ilgi ve katılım ile devam etmektedir. Her hafta Cuma günü Merkez Bekirefendi Camiinde Sabah namazı buluşması özel programı ve hadis sohbeti ile her ayın ilk Pazar günü daha önce belirlenen ve halka duyurulan muhtelif camilerde çok anlamlı ve manevi bir buluşma olan “Sabah Namazı Buluşması” programları halkımızın yoğun katılım ve memnuniyeti ile yapılmaktadır.

Bu programlar çerçevesinde 9 Şubat Cuma günü Merkez Bekirefendi Camii ve 11 Şubat Pazar günü de Merkez Eğilmezler Camiinde gerçekleştirilen “SABAH NAMAZI BULUŞMASI VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA”  programları Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas, kurum amirleri, Ak Parti, CHP ve MHP İlçe Başkanları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş  katıldı.

Programda namaz öncesi Fetih Suresi okundu, sabah namazını müteakip cemaatin de katılım ile tesbihat, zikir, tekbir ve salâvatlar okundu.

“DUALAR MEHMETÇİK İÇİN”

Fetih Suresinin okunduğu ve duaların edildiği programda Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Kahraman Mehmetçiklerimiz Türkiye’nin istiklali ve istikbali için, kutsal saydığımız değerler için  canlarını siper ederek, bir sefere çıkmışlardır.  Türkiye, terörle kararlı bir şekilde mücadele edeceğini Zeytin Dalı Operasyonu ile Afrin’den tüm dünyaya ilan etmiştir. Bizler de ordumuzun muvaffak olması için, birlik ve beraberliğimizin baki kalması için, zafer için duada buluştuk. Ülkemizin birliğe beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde Bizlere düşen de her daim onlara dualar ederek destek olmaktır. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Rabbim sağ salim onları sevdiklerine, vatanlarına kavuştursun. Zeytin Dalı Operasyonunda şehit olan şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor yaralılarımıza acil şifalar” dedi.

İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas’ın vatan sevgisi, vatan savunması, şehitlik rütbesi ve özellikle böylesine hassas süreçlerde birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan konuşma ve sonrasında Aziz vatanımızın ve milletimizin huzur ve selameti ile Kahraman Ordumuzun ve şanlı Mehmetçiğimizin muzaffer ve muvaffakiyeti için dua ve niyazda bulundu. Bütün bu programların sonrasında katılımcılara kahvaltı ikram edildi. Programın akabinde Edremit  Kaymakamı, Edremit İlçe Müftüsü ve daire amirleri kahvehanede vatandaşlarla buluşarak sohbet etti.