EDREMİT’TE “KODLAMA VE ROBOTİK” ATAĞI

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen EDROBOTİK  (Edremit Robotik Kodlama) Projesi kapsamında oluşturulan kodlama atölyelerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

 Sarıkız Anaokulunda düzenlenen törenle Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin açılışı yapıldı. Açılış törenine Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç, okul ve kurum müdürleri, Hayırsever Mustafa Ergit, Seniha Ergit ve Erdoğan Ergit katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Züleyha Coşkun öğrencilerin kodlama ve robotik bilgisine ulaşabilecekleri aynı zamanda uygulama yapabilecekleri Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin açılmasında büyük destek veren Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’ya, İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç’a ve Edremitli Hayırseverlere teşekkür etti.

Törende atölyenin hazırlık aşamalarının anlatıldığı video izlendi. Açılış konuşmasının ardından 4 yaş grubu yıldızlar sınıfı öğrencisi Ayla Bıçakçı’nın okuduğu “ Büyüklerime Sesleniş” adlı sunum ve papatyalar sınıfı öğrencilerinin halk oyunu gösterisi beğeniyle izlendi.

Törende konuşma yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç,  atölyenin hazırlanmasında emeği geçen okul idarecilerini, öğretmenleri, personeli, velileri tebrik ederek katkılarından dolayı Hayırsever Mustafa Ergit’e ve törene katılan değerli ailesine teşekkür etti.

 “21.yüzyıl becerileri ile donatılmış, teknolojiyi daha etkin kullanabilen, problem çözme ve ürün geliştirme becerilerine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz” diyen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “Son yıllarda bilişim ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeler hem yaşamımızı hem de iş yapma şekillerimizi değiştirecektir. Gelecekte bazı meslekler ortadan kalkarken bazıları daha fazla gelişecek, bunun yanı sıra, bugün hiç bilmediğimiz meslek dalları da ortaya çıkacaktır. Bu bilgi ve teknoloji düzeyine daha önce ulaşan ülkeler küresel ekonomide daha büyük pay alacaklar ve hatta dünya ekonomisinde söz sahibi olabileceklerdir. Teknolojinin hızla geliştiği son dönemde, kodlama ve robotik atölyelerinde verilecek olan eğitim sayesinde çocuklar teknolojiyi sadece tüketmekle kalmayacak aynı zamanda da teknoloji üreten bir nesil olarak yetişecekler. Ülkemizin güzel yarınları için ilkokul sıralarından başlamak üzere geleceğin başarılı mühendislerini yetiştirmek istiyoruz. Hayırseverlerimizin ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzün desteği, okul idarecilerinin, öğretmenlerinin özverisi ve gayretiyle hazırlanan yeni bir Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin açılışını daha gerçekleştirdik, okulumuza ve öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum. İlçemizde bu tür atölyelerin sayısını arttırmanın ve öğrencilerimize en iyi eğitim imkânlarını hazırlamanın gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz. Bu atölyemizin açılmasında emeği geçen herkese ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 Konuşmaların ardından Hayırsever Ergit ailesini tebrik eden Kaymakam Sırmalı,  Hayırsever Mustafa Ergit’e teşekkür plaketi verdi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetliler Kodlama ve Robotik Atölyesi’ni incelediler.