EDREMİT AK PARTİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Edremit AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti grup sözcüsü Murat Tuna ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımı ile dün parti binasında basın açıklaması yaparak Edremit Belediye meclisinde görüşülen gündem maddeleri ile CHP Edremit İlçe Başkanı’nın iddialarına cevap verdi.

Edremit Belediyesi Meclis Toplantısında Eski Belediye binasının yerine yapılacak olan Gençlik Merkezi’nin  içkili yerler krokisine alınmasına itiraz ettiklerini söyleyen Murat Tuna, “16’ncı gündem maddesinde eski Edremit belediyesi binasını gençlik ve kültür merkezi adı altında kırdılar döktüler. Biz buranın Edremit gençliğine faydalı olacağına inanmıyoruz.  Bizim itirazımız şuydu: birincisi Emniyet Müdürlüğü’nden yerin konumu ile ilgili herhangi bir bilgi alınmamıştı. İkincisi Gençlik merkezini içkili yerler krokisine almak gibi bir aklın neye hizmet ettiğini sorduk. Çünkü eski belediye binasının etrafında onlarca esnaf var ve yüzlerce insan buranın önünden geçiyor. Gençlik Merkezi yapacağınız yeri içkili yerler krokisine almak onun altında barlara ve içkili yerlere müsaade etmek ne kadar doğrudur? Bu sorumuz üzerine mecliste 15’e 15 oylar eşitlendi. Belediye Başkanının yerine oturumu yöneten başkanın oyuyla bir fazla oyla geçti. Bu konuda İlçe Başkanımız, kaymakamlık nezdinde girişimler yapacaktır” dedi.

Gençlik Merkezi’ne verilecek isim konusunda da Ali İleri olması için önerge verdiklerini söyleyen Tuna, “MHP Gençlik merkezinin ismi konusunda bütün Cumhur İttifakı’nın bir önergesi var. Onu da komisyona sevk ettiler. İsim konusunda Cahit İnceoğlu’nun ismini tabelaya asmışlar. Kendisi 2 dönem Akçay’da belediye başkanlığı yapmıştır ama yaptıkları usulsüzlükleri biz biliyoruz. AK Parti ilçe Başkanımız, MHP İlçe Başkanımız ve Cumhur İttifakımızın meclis üyelerimizin aldığı ortak karar ile bir dönem milletvekilliği yapmış, 5 yıl Belediye Başkanlığı yapmış rahmetli Ali İleri’nin isminin verilmesi konusunda önergemizi verdik” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Umutlu ise yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta 7. Olağan Kongremizi birlik ve beraberlik ortamında gerçekleştirdik. Gençlerin çoğunlukta olduğu, dinamik ve heyecanlı yeni bir yönetim kurulu ile Edremit’e hizmet yolumuza devam etmekten onur duyuyoruz. Edremit halkının değerlerini, haklarını koruyup kollamayı vazifemiz bildik ve bu uğurda elimizi taşın altına koyarak haksızlıkların, usulsüzlüklerin karşısında duvar gibi durmakta kararlıyız.

Altınoluk ve Güre mahallelerimiz, belediye oldukları dönemde 30 yıldır CHP tarafından yönetiliyordu. Hangi sorunlara çözüm bulabilmişler, hangi hizmetleri halkın hak ettiği ölçüde sağlayabilmişler, bunları en iyi orada yaşayanlar biliyor. Altınoluk ve Güre’nin çehresi son 5 yılda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla inanılmaz ölçüde değişti. Yalnızca Narlı Bölgesi’ne 16 milyon 200 bin lira yatırım bedeliyle yapılan 40 bin kişi kapasiteli Atık Su Arıtma Tesisinin tamamlanmasıyla, bölgedeki atık su arıtma tesisleri 270 bin kapasiteye ulaştı. Bu sayede; vidanjörlerle çekilerek kontrolsüz şekilde bertaraf edilen atık sular arıtma tesisine yönlendirilmeye başlandı. Büyükşehir Belediyemiz, körfeze 385 milyon liralık atık su arıtma yatırımı yaptı. Oluşturulan içme suyu depoları da zaten malumunuzdur. Bunların yanı sıra milyonlarca liralık daha birçok hizmeti Altınoluk ve Güre mahallelerimiz almıştır. Önceden hayal olarak görülen bu yatırımları hiçe sayarak küçük hesaplar peşinde koşan bir zihniyet var maalesef.

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı olarak, Büyükşehir Belediyemize ve onun iştiraki olan BASKİ’ye yöneltilen mesnetsiz suçlamaların direk muhatabı olmasak ta, yapılan milyonlarca liralık yatırımları, çözülen sorunları görmezden gelemezdik. Zaten BASKİ idaresi, geçtiğimiz günlerde gereken cevabı da verdi. Büyükşehir Belediyemiz kurulduğu günden bu yana Edremit ilçemize ve tüm mahallelerine önemli dokunuşlar yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bu hizmetleri ilçe belediyesi her fırsatta kendisi gerçekleştirmiş gibi halka lanse etmekten kaçınmıyor. Başkasının yaptığı hizmeti kendisi yapmış gibi halka anlatan bir zihniyet ile nasıl muhatap olunabilir ki?

Önceki haftalarda yaptığımız açıklamalar ile Edremit Belediye Başkanı ve yönetimini hedef alan iddialarda bulunduk ve belgeleriyle bu iddialarımızın arkasındayız. Sayın Belediye Başkanı her nedense bu iddialar karşısında susuyor ve CHP İlçe Teşkilatı’nın çiçeği burnunda başkanı çıkıp anlaşılması zor ve mesnetsiz açıklamalarda bulunuyor.

Edremit Belediyesi’nde yapılan yanlış işler, yalnızca şimdiye kadar aktardıklarımızdan ibaret değil. Zamanı geldiğinde çarpıcı açıklamalarımızı göreceksiniz.

Bizler, inandığımız yolda yürüyoruz. ‘Halka Hizmet Hakka Hizmettir’ düsturuyla hareket edenlerin her zaman yanında olduk. Edremit Belediye Meclisi’ndeki AK Parti Gurubumuz, doğruyu takdir etmesini de bildi, yanlışlar karşısında sesini yükseltmesini de bildi. Tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatanların karşısındayız. Bize iletilen her türlü istek ve sorun ile ilgilendiğimizi zaten bilmeyen kalmadı. Bizler bu göreve rant için değil, hizmet için geldik. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı bu hizmet yolunda alnımız ak bir şekilde yürüyoruz” dedi.