CUMHUR İTTİFAKI ADAYI KILIÇ:“GİDİN SORUN ZEYTİNLİ’YE NE YAPTINIZ DİYE. CEVAP VEREMEYECEKLER”

Cumhur İttifakının Edremit belediye Başkan Adayı MHP’li Av. Tuncay Kılıç, ekibiyle birlikte Edremit’in mahallelerini sallayarak, ardına destekçilerini katmaya devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Zekai Kafaoğlu da, Kılıç ve ekibine destek olmak için Edremit’e geldi.

Adaylık süreci başladığı günden bu güne, gece gündüz, yağmur çamur demeden, 1 gün bile tatil yapmadan ekibiyle birlikte Edremit’in tüm mahallelerinde boy gösteren Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamak için yoğun çaba sarf ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tehdit edenlere karşı dik duruşu göstermek için oluşturulan Cumhur İttifakını her yerde dillendiren Kılıç, ülkesini, vatanını, bayrağını seven her seçmenin oyuna talip olduklarını ifade ediyor. Balıkesir Milletvekilleri, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı Büyükşehir Başkan Adayı, siyasi partilerin genel başkan yardımcıları, il başkanları ve daha bir çok destekçisiyle seçim çalışmalarını yürüten Av. Tuncay Kılıç ve ekibi, halk desteğini gün geçtikçe artırıyor.

Sabah saatlerinde başlayan yoğun mesaisine, esnaf ziyaretleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Darsofa Mahallesi’nde kahvehane ziyaretleri ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Edremit Şubesi ziyareti gibi etkinlikler gerçekleştiren Kılıç ve ekibine, MHP İl Başkanı Orhan Dereli, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları da eşlik etti.

Akşam saatlerinde Edremit’e gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Zekai Kafaoğlu, Atatürk Mahallesi programına katıldı. İlçe merkezinde oluşturulan Cumhur İttifakı Araç Konvoyu, TOKİ konutlarının da yer aldığı Atatürk Mahallesi’nde meşaleler, sancaklar ve çiçeklerle karşılandı.

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Meclis Üyesi Adayları, mahalle halkına tanıtıldı ve başkan Zekai Kafaoğlu konuşma gerçekleştirdi. Kafaoğlu, “Edremit efeler diyarıdır. Her zaman Ülkücü hareketin, Milliyetçi hareketin kalesidir. Pazar günü İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu geliyor ilimize. Sadece Kürdistan demekle kalmadılar. Ezanımızla, salamızla dalga geçtiler biliyorsunuz. Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker, bu ilahi ordu dinini bekler. Bayrak inmesin, ezan susmasın, vatan bölünmesin diye siyaset yapıyoruz. Söyle Edremit, Cumhur İttifakı ile dirilişe var mısın?” dedi.

Daha sonra alkış ve tezahüratlar eşliğinde konuşan Tuncay Kılıç, “125 yıllık Edremit Belediyesi’nde ilk defa bu bölgede 18. Madde uygulaması yaptık. 4 kilometrelik çevre yolumuzu açtık. Sonrasında Yunus bey kardeşimiz sağ olsun TOKİ’yi getirdi ve bu muhteşem binalar meydana geldi. Daha sonra göreve gelince TOKİ’nin bahçelerine, çevresine sedirler, çamlar ektik. Bu mahallede TRT’ye çekimler yaptık ve 122 ülke seyretti. CHP’nin Atatürk Mahallemizde bir iğne ucu kadar eseri yok. Particilik yapmaya gelmedim, ama bunu söylemeden geçemem. Adından olsa gerek, geçen seçimlerde bu mahalleden CHP’ye oylar döküldü. Müthiş bir oy çıktı. 5 yılda verdiğiniz oyların karşılığını alabildiniz mi? Akıllı olmak lazım. Akıl, doğrunun yanında olmaktır. Biri çıkıp sorsun ne yaptın diye. Birisi Zeytinli’de belediye başkanlığı yaptı. Gidin sorun Zeytinli’ye ne yaptınız diye. Cevap veremeyecekler. Zeytinli’deki bir çok yatırımı Hamdi Türe yaptı. Lafla peynir gemisi yürümez. Vatan sevgisi imandandır. Allah bizi dünyada ve cennette buluştursun. Her iki alemde mutlu, bahtiyar eylesin. Önemli olan, Türk bayrağının gönderden inmemesi. Türk devletinin başımızda olması. Vatanın bölünmemesi. Huzur, kardeşlik içinde yaşamak önemli olan. Biz birbirimizi seven insanlarız. Kitabımız, bayrağımız bir. Bizi bölmek isteyenler, kazdıkları çukurda boğulacaklar. Hiçbir siyasi partiye küfür etmedim. Hiç kimseyi küçümsememek lazım. Her partili hata yapabilir. Atatürk Mahallesi de hata yapabilir. Ama bu seçimde gerekeni yapmasını da bilir. Karşımızdakiler, kendilerini geliştirmeyi düşünmekten, Edremit’i geliştirmeyi düşünemeyen zavallılar. Tepeleri, Atatürk Mahallesi’ni, Ciğertepe’yi sevmezler. Bunlar denizi severler, tekneleri, viskileri severler. Bunların sizle, bizle işi yok. Akşam mesai bitince giderler denize, gece kulüplerine giderler. Yaşamları bizimle aynı değildir. Tuncay Kılıç’ı gece saat 2’de çağırırsın, Atatürk Mahallesi’ne çıkar gelir. Nitekim oldu da daha Tuzcumurat Mahallemizde, önceki dönemimde. Çöp konteyneri yeri tartışması çıkmış komşular arasında ve beni aradılar. Çıkıp geldim ve sorunu çözmüştük. Bekle Edremit, yeniden hizmet geliyor” şeklinde cümleler kurdu.

Cumhur İttifakı destekçilerinden oluşan coşkulu kalabalık, Atatürk Mahallesi’nden Edremit Cumhuriyet Meydanı’na gitti. Kafaoğlu ve Kılıç, alkışlarla karşılandı ve yapılan kısa konuşmaların ardından günlük etkinlikler sonlandırıldı.