CUMHUR İTTİFAKI ADAYI KILIÇ: “YALANDAN, HIRSIZLIKTAN KORKARIZ BİZ”

Edremit’in iki dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüterek başarılı hizmetlere imzasını atan Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç’a olan yoğun ilgi, seçimin kaderini şimdiden belirledi.

Kazdağları’nın eteklerinde, termal sağlık turizmi, deniz turizmi, dağ turizmi, tarih turizmini iç içe sunan Edremit ilçesinin adını dünyaya duyurarak esnafa rahat ettiren, ilçeyi geliştirerek konut piyasasını canlandıran ve Edremit’te hayati önem taşıyan kalıcı yatırımları sağlayarak ‘Efsane başkan’ olarak tanınan Av. Tuncay Kılıç, Cumhur İttifakının gücüyle yeniden Edremit Belediyesi’nin başına geçmeye, çözüm odaklı kalıcı hizmetleri yeniden sunmaya hazırlanıyor.

İlçeyi modern bir kente dönüştürerek, insan odaklı yaklaşımıyla gönüllerin başkanı haline gelen ve halkın yüzde 80’i tarafından tanınan Kılıç, adaylığı açıklandığı ilk günden bu güne dur durak bilmeden Cumhur İttifakının gücünü ve gerçekleştirecekleri ilk 100 önemli projeyi insanlara anlatıyor. Gittiği her mahallede yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıç ve Cumhur İttifakı Edremit Belediye Meclis Üyesi Adaylarına olan ilgi ve destek gün geçtikçe katlanarak artıyor. Yerel seçimlere birkaç gün kala, soğuk havaya rağmen ilçe halkını arkasına katan Kılıç ve ekibi, rakiplerine fark atıyor. Ardındaki destekçi seçmen kitlesine bakıldığında seçimi kesin alacak gözüyle bakılan Kılıç ve ekibi, gittikleri her mahallede kapı kapı dolaşarak sorun, istek ve önerileri dinleyip notlar alıyor.

Devlet desteği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin imkanları ve Edremit Belediyesi’nin gücüyle Edremit’in tüm sorunlarını kalıcı olarak çözmek için sözler veren Av. Tuncay Kılıç, beraberindeki milletvekilleri, büyükşehir belediye başkan adayı, Cumhur İttifakı İl Başkanları, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Şentürk ve yüzlerce kişiyle başarıya yürüyor.

Sabah saatlerinde başladıkları yoğun seçim çalışmalarını gece yarılarına kadar sürdüren Cumhur İttifakı topluluğu, son olarak 1 günde 7 mahalleyi ziyaret edip çalışmalar kaydetti. İlçe merkezinde esnaf ziyaretleri yapan Kılıç ve ekibi, Kızılkeçili ve Güre – İskele Mahallesi esnafını ziyaret edip vatandaşlarla görüştü. Daha sonra kırsal Kavlaklar Mahallesi’ne ve oradan da kırsal Yassıçalı Mahallesi’ne giden Cumhur İttifakı topluluğu, mahalle halkının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Mahalle sakinleriyle halk toplantısı yapan Kılıç ve ekibi, sorunları dinleyip, yapacakları hizmetleri anlattı. Mahalle halkı, Kılıç ve ekibine ikramlarda bulunup, “Desteğimiz sizinle. 5 yıldır mahallelerimize hizmet gelmedi. Bu sıkıntılarımızı çözerse Tuncay Kılıç çözer” dedi.

Av. Tuncay Kılıç ve ekibi, akşam saatlerinde Güre Mahallesi’ne (Güre Köyü) gitti. Mahalle halkı tarafından davul ve zurna eşliğinde, meşale ve bayraklarla karşılanan Cumhur İttifakı konvoyu, mahalle meydanında halkla bütünleşti. Cumhur İttifakı TIR’ı üzerinden, Av. Tuncay Kılıç ve ekibinin projeleri izletildi ve yoğun kalabalığa Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları tanıtıldı. Alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde kürsüye gelen Kılıç’ın konuşması dikkat çekti.

Kılıç, “Allah’ın izni ile bu seçimi biz aldık. Ve başlayacağız çalışmaya. Önce bu Güre’nin meydanını düzelteceğiz. Esnafımız kan ağlıyor. Rahmetli babamdan beri yapılmadı. Güre’nin yolunu yapacağız. Postaneyi, Tarım Kredi Kooperatifini kaldırdılar, inşallah geri getireceğiz. Güre’nin ilkokulunda başıboş hayvanlar, atlar yatıyor. Annem, babam, kardeşlerim ve benim mezun olduğumuz okulumuz perişan. Dam haline geldi. Güre’nin en güzel yeri, girişteki garaj yasaklı kale gibi duruyor. O pislikleri temizleyip, güzel bir yeşil alan ve meydana dönüştüreceğiz. Bence İslamiyet’te 6’ncı şart olsaydı, haddini bilmek olurdu. Hasan Arslan’ın gezmediği parti kalmadı. Seçimi aldık götürdük diyorlar. Yalan bunlar. Edremit Cumhuriyet Meydanı’na, ne Kamil Saka, ne de Hasan Arslan, sizler gibi kalabalık toplayamıyorlar. Yalandan, hırsızlıktan korkarız biziz. Ama bunların hiçbir şeyden korkusu yok. Cami düşmanı bunlar. Camileri, ibadethaneleri sevmiyorlar. Cem evlerini sevmiyorlar. Lüks yaşantıyı, mevkii, makamı seviyorlar. Makam araçlarında rakıyı seviyorlar. Edremitliler Türk, Edremitliler Müslüman. Ezandan da rahatsız değil hiç kimse” diye konuştu.

Gösterilen yoğun ilgi sebebiyle program sonrasında yürümekte güçlük çeken Tuncay Kılıç, hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta sıraya giren insanları kırmayarak basın mensuplarına pozlar verdi. Cumhur İttifakı Konvoyu, E-87 Karayolu’nu kullanarak, her gece olduğu gibi bu geceyi de Cumhuriyet Meydanı’nda sonlandırmak için yola koyuldu. Çok sayıda Cumhur İttifakı destekçisi, Cumhuriyet Meydanı’nı doldurarak Tuncay Kılıç’a sevgi gösterilerinde bulundu.