CANBEY’DEN YOĞUN ÇALIŞMA

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, ziyaret ve çalışmalarına 11 Kasım Pazar günü Burhaniye ilçesi ile devam etti. İlçe teşkilatında yerel seçimlerle ilgili yaptığı toplantıdan sonra Burhaniye Arena’da Deveciler Derneğinin düzenlediği deve havut giydirme hayrına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

HASTANE VE HASTA ZİYARETİ
Milletvekili Canbey hayrın ardından 5 Kasım günü hizmete açılan Burhaniye Devlet Hastanesi’ne ziyarette bulunarak hastanede incelemelerde bulundu ve hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti. Hastane ziyaretinde bilgilendirmelerde ve değerlendirmelerde bulunan Canbey, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanlığımız ve AK Partimizin yoğun çalışmaları ve destekleri sonucunda imkanlarıyla vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını giderecek modern ve son teknolojiye sahip hastanemiz 5 Kasımda hizmete girmiştir. Toplam 135 yatak bulunan hastanemizde; 30 adet poliklinik, 25 yetişkin 8 yeni doğan yoğun bakım, 9 adet tek kişilik 46 adet çift kişilik oda bulunmaktadır. 27 uzman hekim ve 12 pratisyen hekimin yanında 380 adet yardımcı personeli bulunan hastanemizdeki tüm çalışanlar Burhaniyeliler başta olmak üzere bölge halkına en iyi hizmeti verebilmek adına canla başla çalışmaktadır. Hastanemizin ilçe merkezine ve bölgede bulunan tüm ilçelere ulaşım açısından rahat bir konumda bulunması yerelliğinden ziyade bölgesel bir hastane olabilmesi açısından önem arzetmektedir.” şeklinde konuşarak hastanede tedavi gören hastaları ziyaret ederek hastane ziyaretini tamamladı.

HER DAİM ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ
Hastane ziyareti sonrası Burhaniye Savaş Zeytinyağı Fabrikası’nı ziyaret ederek zeytinyağı yapım sürecini inceleyen Canbey, “Bölgemizin en önemli geçim kaynaklarından biri olan zeytinimizin işlem süreçlerini inceleme imkanı bulduğumuz fabrika ziyaretinde, yağın tadına bakma fırsatı da bulmuş olduk. Üreticilerimizin her daim yanında olduğumuzu ve devletimizin tüm imkanlarıyla çiftçimize desteklerinin en üst düzeyde devam edeceğini belirtmek isterim.” diye konuştu.

EDREMİT DEVLET HASTANESİNE KAVUŞUYOR
Burhaniye ziyaretlerini tamamladıktan sonra Pazar günü olmasına rağmen İl Sağlık Müdürü ve Edremit İlçe Sağlık Müdürü ile birlikte Edremit’e yapılacak olan Devlet Hastanesi için arazi incelemelerinde bulunan AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey konuyla alakalı olarak bölge halkına müjdeyi verdi: “Edremitimize ve bölgemize büyük hizmetler sunacak olan, yörenin kalkınmasına ve istihdamına değer katacak projemizle alakalı son çalışmaları yapmış bulunmaktayız. Körfezimizin incisi Edremitimize devlet hastanemizi kazandırıyoruz. Özellikle muhalefet partilerinin birtakım kara propagandalarına ‘hastanenin yapımı durduruldu’ şeklindeki beyanlarına rağmen vatandaşlarımızı bu konuda rahat olmaya davet ediyor ve AK Parti’nin hizmet partisi olduğunu; bölge için en iyi, en doğru çalışmaların partimiz ve hükümetimiz tarafından yapılarak Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ile yatırımların artarak devam edeceğinin müjdesini vermek istiyorum.” Edremit Devlet Hastanesi ile ilgili olarak yapılan çalışmaların son noktada olduğunu belirten Canbey hastanenin yapım süreciyle alakalı problem olmadığını ve Edremit’e bu yatırımın kazandırılacağını belirtti.
300 YATAKLI HASTANE
Hastane ile alakalı müjde üstüne müjde veren AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey, “200 yataklı olarak planlanan hastanemiz yaptığımız çalışmalar sonucunda bölgemizin potansiyeli, yazın gerçekleşen nüfus artışı gibi konular dikkate alınarak 300 yataklıya çıkarılmıştır. Edremit 300 yataklı, donanımlı ve bölgeye değer katacak hastaneye kavuşacaktır. Hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun.” diyerek bölgeyle alakalı yoğun çalışmaların olduğunun bilgisini verdi.