BURHANİYE’DE KONUT PROJESİ ATAĞI

Burhaniye’nin başarılı Belediye Başkanı Necdet Uysal, belediye bünyesinde yapımı devam eden ve planlanan, ilçenin vizyon projeleri olarak da nitelendirilen konut projeleri hakkında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya, basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdi. Toplantıda, kültür merkezi binasının arka kısmında planlanan 40 dairelik proje, Eğitimciler Sitesi yanında planlanan 60 dairelik proje, Merkez Pazar yeri içinde yapımına devam edilen 6 dükkan ve 18 dairelik proje, 8 katlık 26 bin 745 metre kare toplam inşaat alanına sahip Şarköy Toplu Konut projeleri hakkında bilgiler verildi. Toplantıda, ayrıca Burhaniye ilçesinde yapılması hedeflenen lüks konutlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, yaptığı konuşmada, “Burhaniye olarak bir takım projeleri ortaya çıkardık. Plan Proje Müdürlüğümüz, imar ile ilgili bir takım çalışmalar yaptı. Şu anda planlama aşamasında olan 3 tane konut alanı ve birde devam eden bir inşaatımız var. Bunları belediye olarak planladık ve inşaatı devam etmekte. Bu konut projeleri hakkında halkımızı bilgilendirmek için bu toplantıyı düzenledik. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Belediye olarak düz arsa satışı konusuna çok sıcak bakmadığımızı daha önceden beri söylüyoruz. Ne yapalım. Bilindiği gibi özel hayatımda mesleğim müteahhitlik yapmak aynı zamanda. Dolayısı ile bu arsalarımızın üzerine proje çizerek konuttur, ticarettir projelendirerek halkımıza satmayı ve belediyemize gelir elde etmeyi düşündük. Pazar yerinde bulunan bir arsamızda 6 dükkan ile 18 daire şu anda yapıyoruz. Bunların meclisimizden satış yetkilerini aldık. Bu inşaat devam ediyor. Belli bir yere geldiği zaman satışa sunacağız. Örnek birşeyler çıksın istiyoruz. Bunun yanında planlama aşamasında ve meclisimizin gündeminde olan yapımı devam eden Devlet Hastanemizin bölgesine çok yakın bir yerde 35 bin 573 metre karelik bir alanda sosyal konut lejantlı bir proje yaptık. Bunu Perşembe günü belediyemizin imar komisyonunda görüşülüyor. Belediyemizin gündemine gelecek. Bu konuyu meclisimizde görüşeceğiz. Bu projede 300 daire 26 bin metre kare inşaat alanı var. Burada 260 daire ile 300 daire arasında bir konut planlıyoruz. Bu sosyal amaçlı bir proje olacak. Daha alt gelir gruplarına yönelik olarak planlıyoruz” dedi.

Daha sonra Başkan Uysal diğer konut projeleri hakkında da slayt gösterim aracılığıyla bilgiler verdi. Basın mensupları, projeler ile ilgili başkan Uysal ve belediye yetkililerinden detaylı bilgiler aldı.