BURHANİYE GENELİNDE KAPSAMLI KORONAVİRÜS DENETİMLERİ YAPILDI

İçişleri Bakanlığı’nın talimatlarıyla 81 ilde eş zamanlı olarak covid-19 tedbirleri çerçevesinde kapsamlı denetimler Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş öncülüğünde kurum amirleri ve denetim ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı, Belediye Zabıtası ve ilçe denetim ekipleri tarafından kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi ve bilumum yaşam alanlarında gerçekleştirilen kapsamlı denetimlerde ekipler, vatandaşlar ve esnaflara başta maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları olmak üzere alınan tüm tedbirlere ve kararlara uyma hususunda uyarılarda bulundu.

Denetimlerde Koronavirüsle mücadelede alınan kararlara uymadıkları tespit edilenlere Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince cezai işlemler yapıldı.