BİR TON UYUŞTURCU MADDE YAKALANDI

1.466 Kilogram Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi.
06 Mayıs 2019 günü saat 13.00 sıralarında Ayvalık Sahil Güvenlik Grup Komutanlığınca, Ayvalık ilçesi Maden Adası güney kıyısında şüpheli ambalajlanmış halde bir paket görülerek konu hakkında Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığına bilgi verilmiştir.
Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekiplerince yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda ambalaj içerisinde vakumlanmış halde bulunan paket içerisinde; 26 kilogram skunk (uyuşturucu madde) olduğu tespit edilmiştir.
Bu olay üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteri tarafından bölgede icra edilen keşif uçuşu faaliyeti esnasında; Ayvalık ilçesi Yellice Adası açıklarında ahşap bir teknenin battığı, Yellice ve Kamış Adaları bölgelerinde denize yayılmış vaziyette paketlerin olduğu görülmüştür.
Alınan bilgi doğrultusunda Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından Ayvalık ilçesi Yellice ve Kamış Adası bölgelerinde yapılan araştırmalar sonucunda; 1.440 kilogram skunk (uyuşturucu madde) ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır.
Anılan bölgede mevcut delillerin toplanması sonucu batan teknenin V.Y isimli şahsa ait olduğu ve teknenin aşırı yüklemeden dolayı su alarak battığı tespit edilmiştir.
Bu olayla ilgili olarak tekne sahibi V.Y. ile olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen İ.İ.Ç. isimli şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış olup …. isimli şüpheliyi yakalama çalışmalarına başlanılmıştır.
Ele geçirilen toplam 1.466 kilogram skunk (uyuşturucu madde) olayı ile ilgili olarak yakalanan şüpheli şahısların bağlantılarının tespiti amacıyla geniş çaplı araştırma faaliyetlerine devam edilmektedir.