BAŞKAN SAKA, GAZETECİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, gazetecilerle bir araya geldi

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bölgede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Edremit Belediyesi tarafından Altınoluk Mahallesi’ndeki belediyeye ait Akçam Otel’de bir yemek verildi. Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ev sahipliğinde ki yemekte bölgede görev yapan yerel basın, ulusal haber ajansı ve tv temsilcileri bir araya geldi.

Başkan Saka, yaptığı konuşmada; basının en önemli kuruluşlardan olduğunu ifade etti, “Bugün iktidara yakın olanlar ayakta kalıp, iktidarın karşısında gerçek basın halinde çalışmaya çalışan arkadaşlarımız da gün geçtikçe yok olmaya başlıyor. Türkiye şu anda dünyada basın mensuplarının cezaevlerinde olduğu önemli ülkelerden birisi haline geldi. Bu hepimizin yüreğini sızlatıyor. Bu ne demek? Türkiye’de demokrasinin gittikçe yok edildiğini, demokrasiden otoriter bir rejime doğru hızla gidildiğinin en önemli belirtisidir. Bu böyle gitmeyecektir. Çünkü biz demokrasi geleneği çok eskiye doğru dayanan, demokrasi geleneği çok önemli olan bir ülkeyiz. Hepimiz düşündüğümüzü yazıp söyleyebilmeliyiz. Biz hiçbir zaman ve hiçbir şekilde terörizme destek verecek veya terörizme destek veren gruplarla beraber olmayı kafasından, aklından geçiren bir kitle değiliz. Ama düşünceyi söylemekte hiçbir zaman terörizme destek vermek değildir. Yanlışa yanlış denilmediği sürece yanlışlar sarmal yumak halinde büyür gider. Yanlışa yanış demekte en önemli görev basınındır. Ekonomik baskılarla susturulmadığı, siyasi otoritenin göz altında tehditleri ile konuşturmadığı bir basın değil, açıkça düşüncelerinizi yazıp söyleyebildiğiniz, ekonomik yönden ailelerinizin, çocuklarınızın geleceği adına rahatça hareket edebildiğiniz bir ortamda Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayacağımız günlerin gelmesi dileği ile hepinize gelecek adına başarılar diliyor, sevgiyle kucaklıyorum” dedi.

Gecenin sonunda Başkan Saka tarafından günün anısına basın mensuplarına hediye verildi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir’de Ankara’da bulunması nedeniyle geceye katılamadığını belirterek katılımcılara selamlarını iletti.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın konuğu olarak ilçede bulunan ünlü modayı Yıldırım Mayruk’ta yemeğe katılarak gazetecilerin gününü kutladı.