Başkan Gençer ”Büyük fırtına bekliyorduk. Siz geldiniz, kasırga burayı pas geçti.”

26’ncısı düzenlenen Ayvalık Engelliler Şenliği Küçükköy Sarımsaklı Pazar yerinde düzenlenen müzikli eğlence ile başladı.

Yurdun dört bir köşesinden engellileri ve ailelerini Ayvalık’ta bir araya getiren 26. Uluslarası Ayvalık Engelliler, Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri, 29 Eylül Cumartesi günü başladı. ‘En büyük engel sevgisizliktir. Gelin engelleri birlikte aşalım’ sloganıyla 26’ncı kez düzenlenen etkinliğe Almanya ve Kıbrıs’ın yanı sıra yurt genelinde 1500 kişi katıldı. Washington Otel’de 09.00-16.00 saatleri arasında Ege Ağız-Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği tarafından ‘Engelli Çocuklarla El Ele’ Projesi kapsamında ağız ve diş sağlığı eğitimi, koruyucu ve acil diş hekimliği gönüllü olarak hizmet verilecek.

Tören ve kortejin 2 Ekim Salı günü saat 11.00’de, Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirileceği etkinliğin Ayvalık için önemine değinen

Sözlerine Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen engellilerin yaşadıkları illeri sayarak hoş geldiniz dileklerini sunan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “ Erzurum, Samsun, Adana Adıyaman, Denizli, Ankara, İzmir, Eskişehir,Konya, Rize, Sakarya, Kayseri’den ve Türkiye’nin güzide gelen misafirlerimiz sizinle gurur duyuyoruz. İnşallah Ayvalık’ta güzel vakit geçirirsiniz, özlem gideririz. Büyük fırtına bekliyorduk. Siz geldiniz. Kasırga burayı pas geçti. ”
Ayvalık’taki özel çocukları sahneye çağıran Başkan Gençer, özel çocuklarla birlikte size hoş geldiniz dileklerinde bulundu.
Gençer sözlerine organizasyon emeği geçenlere teşekkür ederek ve nice yıllar bu organizasyonlarda buluşmak dileğiyle sonlandırdı.