Başkan Ergin “Ortak kararımız hayır!”

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık’ta bulunan 16 köy muhtarı ve Kent Konseyi Başkanı Halil Çoşkun yarın yapılması planan “Karakoç Barajı’na Hayır” basın açıklaması öncesi Mutluköy’de bir araya geldi.
Başkan Ergin yaptığı konuşmada “Muhtarlarımızla, kent konseyimizle ve köylülerimiz fikrimizi ortak olarak bir şekilde anlatmak için bir araya geldik.
Tekrar söylüyoruz; Planlanan baraj projesi zeytinciliğe ve tüm tarımsal faaliyetlere son verecek. Bölgedeki meraların yok edilmesiyle hayvancılık yok olacak. Madra Barajı’na yapılacak, arıtmayla bölgenin su ihtiyacı tamamen giderilebilir. Köylülerimizle birlikte rızkımızı kaybedeceğiz. 80.000 civarında ağaç baraj gölü proje alanında yer alıyor. Zeytin ağaçlarımız yok olacak. +5 derece iklim değişikliğine neden olacak.Nem yüzde 65’ten yüzde 80’e çıkacak.” şeklinde konuştu.
Muhtar ortak kararla zararları olacaksa kesinlikle yapılmasını istemediklerini, kendileri için mücadele eden Başkan Mesut Ergin’nin de arkasında olduklarını yarın orada bulunacaklarını ifade ettiler.