BAŞKAN ARSLAN’DAN 10 KASIM MESAJI “BİR ÇİFT MAVİ GÖZÜN IŞIĞINDA İLERLEMEYEDEVAM EDECEĞİZ”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Edremit Belediye Başkanı Arslan, açıklamasında şöyle dedi; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, verdiği bağımsızlık mücadelesi, gerçekleştirdiği zafer ve devrimlerle Türk ulusunun kaderini değiştirmiş; bağımsızlığın ve Cumhuriyetin mimarı olmuştur. Atatürk, imkânsızlıklara karşı inandığı fikri uygulayarak “ya bağımsızlık ya ölüm!” parolasıyla hareket etmiş, büyük bir zafer kazanmış ve Türk milletini uçurumun kenarından kurtarmıştır.
Atatürk’ün milli mücadeleye rehber olan fikirleri tüm dünyada hakları çiğnenen, bağımsızlığına kastedilen devletlere örnek olmuştur. Bugün sadece Türkiye’de değil tüm dünyanın ‘”lider” kabul ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı ışık, 81 yıl sonra hala yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Bizler de fikirler ölmez düşüncesiyle hiç düşünmeden üzerimize düşeni yaparak bir çift mavi gözün ışığında ilerlemeye ve bu düşünceyi gelecek nesillere rehber etmeye devam edeceğiz.
Atamızın ebediyete uğurlanışının 81. yılında, varlığını Türk varlığına armağan eden Ulu Önderimiz ve Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi varlığı önünde saygıyla eğiliyor, Atamızı sonsuz sevgi ve şükranla anıyoruz.”