BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNDEN KAYMAKAM SIRMALI’YA ZİYARET

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İlter Kuş,  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Edremit’e yürttülen; Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Süs Bitkileri-Seracılık) kuruluş çalışmaları ve GMKA destekli Tarihi Edremit Evleri Gün Yüzüne Çıkıyor Sokak Sağlıklaştırma Projeleri ile ilgili bilgiler aktaran  Kaymakam Sırmalı; “Edremit ilçemizi projelerle anılan, projelerle gelişen marka bir şehir haline getirme hedefiyle çıktığımız yolda bugün birçok başarılı proje yürütmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Edremit Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan, çoğu akademisyen hocalarımızın da yer aldığı Proje Koordinasyon Birimimizin  ürettiği ve yürüttüğü projelerle ilçemiz projeler anılır bir ilçe konumuna geldi.  Edremit ilçesi olarak; Kaymakamlığımız, Meslek Yüksekokullarımız, kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız gibi birimlerle el ele vererek ilçemize katma değer sağlayacak pek çok projeyi başarıyla gerçekleştirdik” dedi.  

Prof. Dr. İlter Kuş  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’ya Balıkesir Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, Edremit Meslek Yüksekokulu, Edremit Zeytincilik Enstitüsü ve Altınoluk Meslek Yüksekokullarına verdiği destekten ötürü teşekkür ederek, özellikle Edremit’te yürütülen başarılı projelerden dolayı kutladı. Prof. Dr. İlter Kuş Edremit’teki bütün paydaşları  bir araya getirerek ortak hedefe yönelttiği için Kaymakam Sırmalı’ya ayrıca teşekkür etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Körfez bölgesine kurulması planlanan Körfez Üniversitesi ile ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirilirken, Yükseköğretim Öğrenci Yurdu yapılması ve Edremit’e Fakülte Kurulması gibi konular değerlendirildi.

 Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un nazik ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Sırmalı teşekkürlerini bildirdi.