BAHÇEŞEHİR OKULU YEREL YÖNETİMLER DERSİNİ, BAŞKAN GENÇER’İN MAKAMINDA YAPTI

Öğrenciler, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e seçimlerde başarılı olmanın yolunu sordu

Ayvalık Bahçeşehir Okulu Tamer Suna önderliğinde öğretmen kadrosu ve yaklaşık otuz kadar üçüncü sınıf öğrenci Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i makamında ziyaret etti.

Çocuklar Başkan Gençer’e başkanlık döneminde yaptığı yenilikleri, Başkan seçilmenin tiyolarını, görevinizde destek görüyor musunuz? Sorularını yönettiler.

Rahmi Gençer konuşmasında çocuklara, zeytin çekirdeklerini projesini, yol yapım çalışmalarını, Seçimlerde başarılı olmak için herkesin elini sıkmalarını gözlerine bakmalarını, başkan olursam benden ne istersin diye sormasını ve başkan olduktan sonra oy veren ya da vermeyen herkese eşit mesafede olmaları gerektiğini ifade etti. Ayrıca Küçükköy’de yapılan Kültür Merkezi, mesire alanı gibi yaptıkları faaliyetleri detaylandırarak anlattı.

Görüşme sırasında görüşlerini belirten Okul Müdürü Suna’’ Öğrencilerimizin, Yerel Yönetimler konusunu bizzat yerinde görerek, uygulayarak öğrenmesini istedik. O yüzden yerel yönetimimiz Sayın Başkan Rahmi Gençer ile çocuklarımızı buluşturduk. Yaşayarak, görerek öğrenmenin kalıcı olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede mümkün olduğu kadar sunum,uygulama ve geziler düzenleyerek onların öğrenmelerini kolaylaştırmak istiyoruz. Yerel yönetimlerin yanı sıra çocuklarımız her türlü şartta adaletli olmayı öğrendiler. Biz ve çocuklarımız çok memnun kaldılar. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz ’’dedi

Ders sırasında  Başkan Rahmi Gençer öğrencilere süt ikram etti, çıkarken de hikaye kitabı sundu.