BAĞIMSIZ ADAY KAMİL SAKA DOYRAN, NARLI VE ALTINOLUK MAHALLE GEZİSİ

Edremit Belediye Başkanı Bağımsız Aday Kamil Saka ve Vatan Partili Meclis Üyeleri Doyran, Narlı ve Altınoluk Mahallesi’ne gidecek vatandaşların sıkıntılarını ve isteklerini dinlediler. Yarıda kalan işleri Belediye’de tamamlamak için yetki isteyen Kamil Saka; Doyran Mahallesi’de vatandaşlarının sorularını yanıtlı. Neden Chp’den Belediye Başkan Adayı gösretilmediğini soran vatandaşa Başkan Saka şöyle bir cevap verdi.

“ 31 Mart seçimlerin de ben ve benim arkadaşlarım tekrar Edremit Belediye Başkan Adayı olarak tekrar görevlendirileceğim düşüncesindeydim. Arkadaşlarımız da bu düşüncedeydi. Ama son gün son akşam neler döndüyse, neler olduysa Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olmaktan vazgeçildim.  Neden vazgeçildiğimi de halen öğrenmiş değilim. Aday yapılmadım. Neden aday yapılmadığım ile ilgili soruyu defalarca kendime sordum. Bunu kendi kendime de düşündüm. Düşündüğümüz  zaman hakikaten son 5 yıllık süreç içersinde oldukça başarılı bir dönem geçirdiğimize inanıyorum. Çünkü çok zor bir dönemde görev aldık. 6 ayrı  belediye, bu belediyelerin yaz nüfusları 200- 250 bin’e yaklaşıyor. Bu yerleri tek bir belediye çatısında toplamak çok sıkıntılı bir dönemdi. “ dedi.

Saka; sözlerine şöyle devam etti. “Bu belediyeler birleşince 140 milyon borç bizim üzerimize kaldı. Borcu bir yandan ödeyip bir yandan yapılandırdık. Böyle bir durumdan çalışan bir belediyeye dönme süreci çok sancılı geçti. Bu sancılı süreci 2- 2,5 yıl içersinde başardık. Artık Edremit’te yatırımlar yapmaya başladık. Bu arada Edremit’in yaşam kalitesini yükseltmek için her şeyi tam yapmaya başladığımız da görevden alındık. Nedenini bilmiyorum. Nedenini öğrenmek için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na defalarca telefon açtım. Nedenini öğrenmek için Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcıya, Seyit Torun’a defalarca telefon açtım ama maalesef cevap alamadım. Türkiye’de en uzun Belediye Başkanlığı yapmış kişisine bile bir telefon açma zahmetinde bulunmadılar. Demek ki partimizde ki kıymetimiz bu kadarmış. Demek ki partiyi yönetenler,parti içindeki kişileri af edersiniz burnunu sildikleri bir sümüklü mendil gibi kaldırıp atıyorlarmış. Biz de o şekilde atılmış bir konuma geldik. Bu konuma geldikten sonra durum değerlendirmesi yaptık Edremit Halkı hakikaten şu anda 2 tane imar konusunda ciddi rant peşinde koşan iki ayrı gurup arasında tercih yapmak mecburiyetinde bırakılmaya çalışıldı. Halktan gelen baskı, arkadaşlarımızın çalışmaları, yaptığımız araştırmalarda da Edremit’in buna mahkum edilmemesi kanısına vararak Bağımsız Aday olarak ortaya çıktım.

Ve inanıyorum ki Edremit Halkı kentin betonlaşmasını, kentin yapılaşmasıyla oluşacak beton yığını yerine ,bizi tercih ederek kenti yine yeşilin içinde , daha yeşil bir Edremit yapabilme çalışmaları ile devam edecek şekilde 31 Martta seçimi neticelendirilip  bizim görev başında kalacağımızı sağlayacağına ben inanıyorum. “ diye konuştu.