AYVALIK’TA ROMAN GECESİ

Ayvalık’ta, Belediye ve Hamdibey Mahalle Muhtarlığı işbirliğinde Roman Gecesi düzenlendi. Belediye Amfi Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinlik, konser ve dans gösterileri ile renkli ve eğlence dolu geçti.

‘8 Nisan Roman Günü’ nedeniyle planlanan ancak hava koşulları nedeniyle ertelenen Roman Gecesi,  23 Mayıs Çarşamba akşamı gerçekleştirildi. Roman kültürünü yaşatmak amacıyla düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, İlçe Turizm Danışma Büro Sorumlusu Yasemin Gençer, Hamdibey Muhtarı Güngör Kantaş,  Ayvalık’ta Bir Ömür Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömür Yar, Ayvalık Roman Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Çelik, Ayvalık Roman Orkestrası Şefi Rafet Taşkara’nın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Ümmiye, Pop star Hayri, Pop star Alaturka Hüseyin Zeybek’in şarkılarıyla katılımcıları coşturduğu etkinlik yaklaşık3 saat sürdü.

Roman gecesine katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ‘’Kapıdan içeri girdiğimizde müziği duyunca özlediğimizi fark ettik. Gözleriniz pırıl pırıl. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven insanlarla bir arada olunca biz de heyecanlanıyoruz. Hava şartlarından dolayı 8 Nisan’da yapılacak eğlencemizi bugüne erteledik. İnşallah seneye daha geniş katılımlı ve coşkulu yaparız. Ayvalık’tan da sesimizi duyururuz. Sizleri çok seviyoruz’’ dedi.

Ayvalık Belediyesi’nin en önemli ve Türkiye’de son yıllarda en çok ses getiren sosyal sorumluluk projelerinden Zeytin Çekirdekleri çocuklarından Nazire ve Şükrü kardeşleri sahneye davet eden Başkan Rahmi Gençer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Fransa’ya birlikte gittiklerini, konser verdiklerini anlatarak alkış istedi.