AYVALIK KÜLTÜR SANAT GÜNLERİNDE MESUT DURAN MÜZİK DERNEĞİ SAHNE ALDI

Ayvalık Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Ayvalık Kültür Sanat Günleri’nde yerel korolarla uluslararası  koroları bir araya getiriyor ve kentin dört bir köşesinde konserler veriliyor.

6 Eylül Cuma Günü Ayvalık Belediyesi Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen konsere Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yanı sıra bine yakın sanatsever katıldı.

Türk Sanat Müziğinin sevilen şarkılarını  Şef Selim Gönüldaş ile Ayvalık’ın beğenilen usta yorumcusu ve Dernek Başkanı Funda Öztolon ve saz arkadaşları yorumladı.

Birinci bölümün sonunda Başkan Rahmi Gençer sahneye davet edildi ve Gençer’e dernek yönetimi adına plaket sunumu yapıldı.

Ayvalık’ta uzun yıllardır geniş katılımla ve eşsiz konserler sunan Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği’ne teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Rahmi Gençer’’ Hepsinin tek bir özelliği Atatürkçü. Ona yakışır biçimde sanatlarını icra ediyor.  100 yıl geçse de Atamıza olan sevgimizden en ufak bir kopma yaşanmadı. 500 yıl geçse de yaşanmayacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün askeriyiz, öğrencileriyiz ve yoldaşıyız. Bu topluluk yüz yıllık Türk geleneği olan Türk Musikisini sizlere sunuyor. Atatürk demiş ki Anadolu’da birlik beraberlik içerisinde yaşayalım yıkılmayalım diye Ne Mutlu Türk’üm diye demiş. Bana bu sürprizi yapan Selim beye, Funda hanıma, saz arkadaşlarına, solistlere ve tüm üstatlarımıza çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Seyircilerimiz de iyi ki varlar ’’ dedi.