AYVALIK 11. YAZ SATRANÇ TURNUVASINDA İLK HAMLE BAŞKAN GENÇER’DEN

Ayvalık Belediyesi katkılarıyla Ayvalık Satranç Spor Kulübü tarafından organize ve artık bir gelenek olan Yaz Satranç Turnuvası Ayvalık İsmet İnönü Kültür Merkezinde başladı. Başkan Gençer İlk hamleyi oğlu Minik Ümit Gençer ile birlikte yaptı.

75’şer oyuncu ile kısıtlı olan A Kategorisi (1600 ELO/UKD ve üzeri sporcular) ve B Kategorisi (1599 ELO/UKD ve altı sporcular ile Herhangi Bir Kuvvet Puanı Olmayan Sporcular) olmak üzere iki kategoride yarışacak toplamda 126 oyuncudan dereceye girenlere Ayvalık Belediyesi tarafından toplam 10.000 TL para ödülü dağıtılacaktır.

Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Satranç Spor Kulübü, TSF Ayvalık İlçe Temsilciliği, Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortak organize edilen Ayvalık 11. Yaz Satranç Turnuvası, 1-4 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleşecek.

1 Ağustos Çarşamba Günü yapılan açılış törenine Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Satranç Spor Kulübü Başkanı ve Turnuva Direktörü Nahil Filiz, Kültür İşleri Müdürü Burak Tok ile yurt dışından ve Türkiye’nin dört bir yanından toplam 126 satranç sporcusu katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Nahil Filiz, turnuvayı Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in maddi manevi destekleriyle gerçekleştirdikleri belirtirken, kendilerine hoş geldin dileklerinde bulundu ve Başkan Gençer’i sahneye davet etti.

BAŞKAN GENÇER İLK HAMLEYİ OĞLU MİNİK ÜMİT GENÇER İLE BİRLİKTE YAPTI

Başkan Rahmi Gençer sözlerine Ayvalık’a gelen sporculara hoş geldiniz dileklerinde bulundu. Gençer’’ Sizinle her yıl burada olmak bize mutluluk veriyor. Başarılar diliyorum. Ayvalık’ı gezmeyi unutmayın. Plajlarımızı kullanın. Güzel, sağlıklı yemeklerimizi yiyin. İnşallah sürekli ağırlarız sizi. Ayvalık Satranç Kulübümüzü kutluyorum. Hakemlerimize, organizatörlerimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum

Başkan Gençer ve oğlu Ümit Gençer ile turnuvanın ilk hamlesini gerçekleştirdi ve yarışmacılar genç satrancının hamlesini tebessümle karşıladı. Turnuva, cumartesi günü saat 21:00 İsmet İnönü Kültür Merkezinde yapılacak ödül töreni ile son bulacak.