AV. TUNCAY KILIÇ: “MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİDİR”

Cumhur İttifakının sevilen yüzü Edremit Belediye Başkan Adayı ve iki dönem Belediye Başkanlığı görevlerini yürüten Av. Tuncay Kılıç ve belediye meclis üyesi adayları, esnaf ve vatandaş buluşmalarını sürdürürken, gülen yüzler ve umutlu gönüllerle karşılaşıyor.

Önceki Belediye Başkanlığı dönemlerinde ilçe genelinde kalıcı izler bırakarak refah seviyesini üst seviyelere taşımayı başaran, gönül adamı Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamak adına ilçeyi karış karış geziyor. Gittiği her mahallede sevgi gösterileri, gülen yüzler ve umutla bakan gözlerle karşılanan Kılıç, sorunları, görüş ve önerileri dinleyip çözüm vaat ediyor. Edremit’in tüm mahallelerinde son yıllarda belediye hizmetlerinden memnun olmadıklarını ifade eden vatandaşlara, “Cumhur İttifakı ve Büyükşehir Belediyesinden alacağımız güç ile Edremit’in tüm yaralarını sarıp, sorunsuz, modern, refah seviyesi yüksek bir şehir oluşturacağız. Gülen yüzleriniz solmasın. Umutlarınız boşa çıkmayacak” dedi.

YUKARI ÇARŞI, CAZİBE MERKEZİNE DÖNÜŞECEK

Beraberinde, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, gençlik ve kadın kolları, Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin, Cumhur İttifakı Edremit Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililerle birlikte ilçe merkezindeki Yukarı Çarşı esnafını ziyaret eden Kılıç, karşılaştığı yoğun ilgi nedeniyle duygusal anlar yaşadı. Esnafın ve alışveriş yapan vatandaşların sorunlarını dinleyen Kılıç, “Yukarı Çarşı’nın sorunlarını biliyorum. İstekleriniz başımızın üstüne. Hizmete, yenilik ve yatırımlara ihtiyacı olan bu çarşımızı cazibe merkezine dönüştüreceğiz. Edremit’in en önemli sembollerinden birisi Yukarı Çarşı olacak. Trafiğe kapalı olan bu çarşımızı, Kemer Altı Çarşısı, Aynalı Çarşı gibi önemli bir alana dönüştüreceğiz. Sokakların büyük kısmı üzeri kapalı hale gelecek. Edremit esnafı para kazanacak. Yüzler yeniden gülecek” diye konuştu.

EDREMİT ROMANLARININ UMUDU TUNCAY KILIÇ

Av. Tuncay Kılıç ve beraberindekiler, Yukarı Çarşı ziyareti sırasında Roman vatandaşların uğrak yeri olan, pazaryeri bentlerindeki çay bahçesinde bir süre istirahat etti. Roman Vatandaşların ilgisiyle karşılanan heyet, yaşadıkları sorunları anlattı. Kılıç, “Edremit’i Edremit yapan Roman kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduk. Roman gençleri için müzik eğitimlerinin verildiği konservatuvar kurduk. İş imkanları sağladık. Bunlar yeniden canlandırılacak. Mahallede yarım kalan camimiz tamamlanacak. Bentlerin olduğu bu alanı kapalı Pazar yerine dönüştüreceğiz. Bu bölge canlanacak. Roman kardeşlerimizin içi rahat olsun. Yapamayacağım sözleri hiç vermedim. Sizlerin desteği ve Allah’ın izni ile sorunlar çözülecek. Cumhur İttifakını destekleyin yeter” dedi. Kılıç, daha sonra Pazarlık Cami yakınındaki esnafı da ziyaret ettikten sonra AK Parti İlçe Teşkilatı binasını ziyaret edip esnaf gezisini tamamladı.

ALTINOLUK ROMANLARI TUNCAY KILIÇ’I MİSAFİR ETTİ

Ara vermeden ziyaret programını devam ettiren Av. Tuncay Kılıç ve beraberindekiler, Altınoluk’taki İskele İlçe Seçim Bürosu’nu ziyaret edip, Altınoluk’taki Roman vatandaşların yaşadığı mahalleye gitti. Mahalle girişinde çiçeklerle ve tezahüratlarla karşılanan Kılıç, yoğun ilgi topladı. Yıllardır hizmet alamadıklarından yakınan Roman mahallesi sakinleri ve Roman derneği yetkilileri, sorunlarını aktardı. Mahallenin sorunlu bölgelerini inceleyen Kılıç, “Ben insanları severken, dilini, dinini, ırkını, kökenini, nereye oy verdiklerini ayırmam. Belediyemizi de böyle yönettim. Sizler çok sıcak insanlarsınız. Samimiyetiniz ortada. Bu mahallenin acil ihtiyacı olan park ve yeşil alanı yapacağız. Sonrasında güzel projeler yapacağız ve iş imkanları sağlayacağız. Cumhur İttifakına güvenin. Sizlere Tuncay Kılıç sözü veriyorum, sorunlarınız, bizim sorunumuzdur. Hepsi sonlanacak” şeklide konuştu.

AVCILAR MAHALLESİ TUNCAY KILIÇ’I DESTEKLİYOR

Sabah saatlerinde başladığı yoğun çalışma programlarını gece yarılarına kadar sürdüren Av. Tuncay Kılıç ve beraberindeki kalabalık topluluk, akşam saatlerinde Arıtaşı Mahallesi (köyü) ve Avcılar Mahallesi’ne (köyü) gitti. Köy girişinde sancaklar ve meşalelerle karşılanan Kılıç, yoğun bir kalabalık ile karşılaştı. Köy sakinlerinin alkışları eşliğinde kahvehanede konuşma yapan Kılıç, kırsal mahallelerin tüm sorunlarını çözme sözü verdi. Konuşmasında 15 Temmuz kalkışmasından da söz eden Kılıç, Cumhur İttifakının Türkiye’ye hayırlar getirdiğine vurgu yaptı. Av. Tuncay Kılıç, “Avcılar halkı bugün bizleri karşıladı. Tüm insanlar buradalar. Bize umutla bakıyorlar. Umutlarınız boşa çıkmayacak. Beni tanıyorsunuz. Tüm vaatlerimizin arkasındayız. Edremit’in boşa geçireceği bir 5 yılı daha yok. Edremit’in şahlanma zamanı geldi. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Kılıç, köy ziyaretinin ardından kendisini dinlemeye gidemeyen mahalle sakinlerini de evlerinde ziyaret etti. Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adaylarının da tanıtıldığı gecenin sonunda mahalle halkı Kılıç ile hatıra fotoğrafları çektirdi. Kılıç ve beraberindekiler, gecenin finalini Edremit Merkez Seçim bürosunda yaparken, araç konvoyu meşalelerle karşılandı.