OSB ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Kazdağları’nın eteklerinde 750 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Sera (Süs Bitkileri) Organize Bölgesi’nde çalışmalar son aşamaya geldi. Organize Bölgesi Müdürlüğünün kurulan yeni hizmet binasında Kaymakam Ali Sırmalı gazetecilere çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bölgenin ekonomisine büyük katkı sağlayacak ve 30 sera ve yan işletmelerinde bin 500 kişiye istihdam sağlayacak olan Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Sera (Süs Bitkileri) Organize Bölgesi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İdari işleri yapılması ve yazışmaların sağlıklı bir şekilde takip edilmesi için oluşturulan müdürlük ofisinde Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı gazetecilere çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Arazi satın alma çalışmaları ardından bölgede alt yapı çalışmalarının başlayacağı öğrenilirken yapılan projenin üç boyutlu ilk görselleri de basın ile paylaşıldı. Projenin ortakları ile çok büyük bir uyum içinde devam ettiğini ifade eden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı emeği geçenlere teşekkür etti.

Toplantıya Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker, İlce Tarim Ve Orman Müdürlüğü Zır. Yük. Muh. Bülent Coşar, Edremit Proje Koordinatörü Selma Tekçe ve basın mensupları katıldı.