211 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi sahilinden Yunanistan’ın Midilli Adasına lastik bot ile gitmek isteyen Düzensiz Göçmenlere yönelik Sahil Güvenlik Ekiplerince yapılan operasyonlarda 211 yabancı uyruklu yakalandı.

Kuzey Ege’de Yunanistan’ın Midilli Adası’na yönelik yasadışı geçişlere önlem amacıyla devriye görevi yapmakta olan Sahil Güvenlik ekiplerince gün boyu yapılan operasyonlarda Afganistan uyruklu 211 düzensiz göçmen yakalandı.

TCSG 905 Bot Komutanlığınca Sivrice Burnu mevkii açıklarında yapılan ilk iki operasyonda lastik bot ile Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmeye çalışan 76 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı.

TCSG 109 Bot Komutanlığı ise İğdeli Burnu açılarında yaptığı operasyonda ise 42 Afganistan uyruklu göçmen daha yakaladı.

TCSG 81 Bot Komutanlığı ise Babakale açıklarında yaptığı bir başka operasyonda ise 50 Afgan uyruklu Düzensiz göçmen yakaladı. Günün son operasyonunda ise TSCG 6 Bot komutanlığı Babakale açıklarında yaptığı operasyonda 43 Afgan uyruklu Düzensiz göçmen daha yakaladı.

Küçükkuyu’da ki Sahil Güvenlik Karakoluna getirilen göçmenlere burada yiyecek ve giyecek yardımı yapıldı. Göçmenler işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancılar Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.