2018 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI SINAV KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Bu hafta sonu yapılacak olan 2018 KPSS Ortaöğretim Sınavı için Kaymakam Ali Sırmalı başkanlığında Sınav Koordinasyon Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Edremit İlçesinde 07.10.2018 tarihinde yapılacak olan 2018 KPSS Ortaöğretim Sınavı öncesi öğrencilerin güvenli ve huzurlu bir şekilde sınava girmeleri için Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında; ÖSMY Edremit Sınav Koordinatörü Dr.Öğr.Üyesi Raif Sakin, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Kavak, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Sönmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Nüfus Müdürü Renginur Ayan ve Öğr.Gör.Serkan Yeşilırmak’ın katılımıyla Sınav Koordinasyon Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

ÖSYM tarafından 07.10.2018 tarihlerinde Edremit ilçesinde yapılacak olan sınava başvuran aday sayısı 3677’dir. 14 sınav merkezinde yapılacak 2018 KPSS sınavına katılacak adaylar, 551 gözetmen eşliğinde sınava girecek.

Kaymakamlık Makamında gerçekleşen Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısında; güvenlik tedbirleri ile sınav öncesinde, sınav gününde ve sınav sonrasında yapılacak çalışmalara ilişkin gündem maddeleri görüşüldü. Gündem maddeleri arasında; sınav evrakının muhafaza edilmesi, sınav esnasında gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ve ilgili kurumların görev ve sorumlulukları görüşüldü.

Sınava ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, “Sınavı öncesi, sınav günü ve sınav sonrası alınacak tedbirleri ele aldık. Sınavların güzel bir ortamda geçmesi için gerekli tedbirleri üst seviyede tutarak sınavın güvenli bir şekilde yapılması için önemler alıyoruz. 2018 KPSS sınavına girecek tüm adaylara başarılar diliyor, sınavda görev alacak tüm yetkililerimize de kolaylıklar diliyorum” dedi.