ÜNİVERSİTELİLER BAÇEM’DE PRATİK EĞİTİM İMKANI BULDU

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Burhaniye’de bulunan Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi, Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı öğrencilerini ağırladı. Öğrenciler BAÇEM’de pratik eğitim imkanı buldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM), Balıkesir Üniversitesi öğrencilerini ağırladı. Balıkesir Üniversitesi Altınoluk MYO Tıbbi ve Aromatik Bitkiler programında öğrenimlerine devam eden 40 öğrenci, Altınoluk MYO Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi ile pratik eğitim uygulamaları için BAÇEM’i ziyaret etti.

Ziyaret programı BAÇEM Şube Müdürü Nazım Tanrıkulu tarafından öğrencilere “Bir Meslek Olarak Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikerliği” konulu seminerle başladı. Ardından öğrencilere BAÇEM’de tarımı yapılan sivri kekik ve limon çimeni bitkilerinden oluşan bitki çayı ikram edildi. BAÇEM teknik personelinin mihmandarlığında BAÇEM’de tarımı yapılan tıbbi ve aromatik bitkilerin demonstrasyon alanlarında üretimi, fide üretim alanında fide üretim teknikleri ve distilasyon ünitesinde lavanta uçucu yağının elde edilişi anlatıldı. Daha sonra öğrencilere Tanrıkulu tarafından kantaron ve lavantalı doğal krem yapımı eğitimi verildi. Yapılan kremler öğrencilere hediye edilirken, Altınoluk MYO Müdürü Doç.Dr. Selami Selvi ve öğrenim gören öğrencilere BAÇEM yetkililerine plaket vererek teşekkür ettiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.