En güzel kanarya Edremit’te seçilecek

Edremit Belediyesi ve Edremit Yorkshire Kanarya Kulübü tarafından 21-22 Ekim tarihlerinde “2. Edremit Yorkshire Kanarya Güzellik Yarışması” düzenlenecek

Edremit ilçesinde ilki geçen yıl yapılan “Yorkshire Kanarya Show”un ikincisi 21-22 Ekim’de Güre Mahallesi’nde ki Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Edremit Belediyesi ve Edremit  Yorkshire Kanarya Kulübü’nün birlikte düzenlediği etkinlikte, Türkiye’nin yanı sıra Lübnan , İran, Suriye, İtalya  ve Yunanistan’dan getirilen kanaryalar yarışacak. Etkinliğin ilk gününde hakemler, binlerce kuş arasından en güzel kanaryayı seçecek. Etkinliğin ikinci gününde de kanaryalar sergilenecek ve kupa töreni düzenlenecek.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, düzenlediği basın toplantısında, etkinliğin geçen yıla göre daha geniş katılımla gerçekleştirileceğini söyledi.

“Kış turizmine katkı sağlayacak”

Saka, “Bu yıl, geçen seneki salonun etkinlik için yetersiz kalacağını düşünerek yarışmayı Güre Atatürk Spor Salonu’nda yapmayı planladık. Yarışmaya çeşitli ülkelerden misafirler gelecek. Bu tip sosyal faaliyetlerle kışın durma noktasına gelen Edremit turizmini bu aylarda da devam ettirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

“Geçen yıl bir dünya rekoru kırıldı”

Kulüp Başkanı Kamil Ekici de kanarya güzellik yarışmasının çeşitli kıstasları bulunduğunu belirterek, “Kuşlar manken gibi duracak, bir vücutçu gibi kendini kasacak ve gösterecek. İnsandan ürkmeyecek. Sen ona baktıkça o da sana bakacak. Biz böyle kuş besliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Katılım sayısı Guninness’e aday”

Yarışmada bir İngiliz ve bir İtalyan hakemin de bulunacağını dile getiren Ekici, “Geçen yıl bin 700 ‘yorkshire’ cinsi kanaryanın katıldığı yarışmada bir dünya rekoru kırıldı. İnşallah bu sene daha iyiye gideceğiz” diye konuştu. Bu yılkı yarışmaya katılımın dünya rekorunu daha iyi noktalara çekeceğini de kaydeden Ekici, dünya rekorunun tescili için Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye temsilciliğine de başvuruda bulunduklarını söyledi.
Ekici, yarışmaya katılacak kanaryaların satışa da sunulacağını, fiyatlarının en az bin lira olacağını bildirdi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.