EDREMİT’TE DURMAK YOK TEMİZLİĞE DEVAM

Edremit Belediyesi ilçe halkına yaşanabilir temiz bir çevre sunmak evsel atıkların toplamasından, cadde ve sokakların temiz tutulmasına, çöp konteynerlerinin dezenfekte edilmesine kadar genel temizlik hizmetleri günün 24 saati kesintisiz bir şekilde sürdürülüyor

Edremit Belediyesi yaz mevsiminde bir milyonu geçen nüfus ve araç yoğunluğuna karşın temizlik hizmetlerini 7/24 saat esasına göre yerine getirmeye devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezi başta olmak üzere, yoğunluğu yaşandığı turistik mahalleler ve ilçe genelinde meydanlar, ana arterler, parklar, okul çevreleri başta olmak üzere tüm mahallelerde evsel atıkların toplamasından, cadde ve sokakların temiz tutulmasına, çöp konteynerlerinin dezenfekte edilmesine kadar tüm çalışmalar herhangi bir aksaklığa yer verilmeden gerçekleştiriliyor. Yaz mevsiminde yaşanan yoğunluğa karşın çöp taksi hizmeti ile yoğunluk yaşanan noktalarda ki konteynerler sık sık boşaltılıyor. Meydanlar, parklar, pazaryerleri ve ana arterler düzenli olarak yıkanıyor. Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından cadde ve sokakların ot temizliği ile parkların bakımı yerine getiriliyor.

150 bin olan nüfusun yaz mevsiminde bir milyonun üstüne çıktığını belirten Edremit Belediye Başkan Vekili Mehmet Ertaş,  yerel yönetim olarak temizlik hizmetlerini en önemli görev olarak gördüklerini vurgulayarak vatandaşlara temiz bir kent sunabilmek için  7 gün 24 saat çalıştıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.