EDREMİT’TE REFÜJLER DÜZENLENİYOR

Edremit Belediyesi tarafından ilçe sınırları içindeki Karayolları orta refüjlerinin düzenlenmesine devam ediliyor. Altınoluk ve Avcılar Mahallesi arasındaki refüje 450 adet palmiye dikilerek peyzaj düzenlemeleri yapılıyor.

 

Edremit Belediyesi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği ile ilçe sınırları içerisinden geçen karayolunun kavşak ve orta refüj düzenlemeleri devam ediyor. Yoğun olarak kullanılan kavşakların düzenlenmesinden sonra refüjlerin dolgusu yapılarak gerekli peyzaj düzenlemesi yapılıyor. Bu çalışmalar kapsamında palmiyeler ve çiçeklerle süslenecek olan Altınoluk ile Avcılar Mahallesi arasında orta refüjlere 450 adet palmiye ağaç dikimine başlanıldı. Refüjlere otomatik sulama sistemleri kurularak su be enerji tasarrufu da sağlanıyor.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yollar, refüj ve kavşakların kent estetiği bakımından son derece önemli olduğunu belirterek  “Her gün binlerce kişinin gelip geçtiği ilçemiz sınırları içerisinde bulunan orta refüjler ekiplerimiz tarafından düzenlenerek yeşillendiriliyor” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.