‘Öğretmenler Günü Kaymakamlık Kupası Turnuvaları’

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde gerçekleştirilen ‘Öğretmenler Günü Kaymakamlık Kupası Turnuvaları’ bu yıl da tekrarlandı ve dereceye giren eğitimcilere kupaları teslim edildi.

Edremit Kaymakamlığı öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Öğretmenler Günü Kaymakamlık Kupası Turnuvaları’ üç ayrı spor dalında gerçekleştirildi. 1 hafta önce başlatılan satranç turnuvası, masa tenisi turnuvası ve okullar arası voleybol turnuvasının final müsabakaları heyecanlı anlar yaşanmasına neden oldu. Edremit Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalarda finale kalan 75’nci Yıl Ortaokulu Takımı ile Avcılar İlkokulu Takımı oyuncuları, kıran kırana bir mücadele ortaya koydu. Kaymakam Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fethi Bilge, eğitimciler ve sporsever vatandaşların izlediği final maçının galibi Avcılar İlkokulu Takımı oldu.

Final maçının ardından, üç ayrı spor dalında gerçekleştirilen turnuvalarda dereceye giren takım ve oyuncuları sahaya davet edildi ve protokol mensupları tarafından kupaları takdim edildi. Başarılı eğitimciler, kupalarını da alarak protokol mensuplarıyla birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi. Eğitimcilerin başarı sevinci, salondakiler tarafından alkışla desteklendi. Kupa taktim töreninde konuşan Kaymakam Sırmalı, tüm eğitimcilerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

Geleneksel Öğretmenler Günü Kaymakamlık Kupası Turnuvalarını gerçekleştirmekten ve spora olan ilgiyi üst seviyelere çıkartman için çaba gösterdiklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ise, “Gayet güzel ve çekişmeli turnuvalarımız oldu. Satranç, masa tenisi ve voleybol turnuvalarımız güzel final maçları ile tamamlandı. İnşallah bu tür turnuvalarımız önümüzdeki yıllarda da devam edecek” dedi.

Voleybol Turnuvası’nın galip takımı oyuncuları da, gençlere örnek olabilmek adına mücadele örneği gösterdiklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.