FİLİSTİNLİ ÖĞRENCİLER BALIKESİR’DEN AYRILDI

Bir haftadır ilçede bulunan Filistinli öğrenci ve öğretmenler onuruna Edremit Belediyesi tarafından Altınoluk mahallesinde belediyeye ait otelde veda yemeği verildi. Yemekte konuşan AK Parti MKYK Üyesi Ali Aydınlıoğlu, Filistin halkının çok acılar çektiğini hatırlatarak savaşların durması temennisinde bulundu.

Edremit’teki Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 75. Yıl Ortaokulu, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi’nin kardeş okulu olan Doğu Kudüs şehrindeki Dar El Tifil Al Arabi Okullarından 22 kişilik heyet için veda yemeği tertip edildi. AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Kaymakam Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka, eğitimciler, veda yemeğinin sponsoru olan iş adamı Murat Tuna ve öğrencilerin katıldığı yemekte hüzünlü anlar yaşandı.

Altınoluk’ta bulunan belediyeye ait Akçam Otel’de gerçekleştirilen yemekte, teşekkür plaketleri ve çeşitli hediyeler verildi.

1 hafta boyunca bölgede çeşitli ziyaretler gerçekleştiren ve Ankara’da da temaslarda bulunan heyetin ülkelerine dönmeleri sebebiyle, öğrenciler arasında hüzünlü anlar yaşandı. Protokol mensuplarının konuşmaları ve plaket takdiminin ardından, otel bahçesinde toplu halde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, programda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Filistinli konuklarımızı ülkemizde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duymaktayız. Türk milleti her zaman Filistin halkının yanında olmuştur. Çünkü her iki ülke arasında tarihi ve kültürel bir geçmiş bulunmakta” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Milletvekili Ali Aydınlıoğlu da, “Türk ve Filistin halkları kardeştir. Biz Türk halkı olarak, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve devleti olarak her zaman Filistin halkının haklı mücadelesinin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Filistin ve Türk öğrencilerin kaynaşması, arkadaş olması dost olması, öğretmenlerimizin tanışması çok güzel bir proje. Bu projeye emek verenleri kutluyor, inşallah savaşların olmadığı, barışın sağlandığı bir dünyada yaşamayı diliyorum.” dedi.

Filistinli öğrencileri konuk eden öğrenciler de, duygularını anlattı ve yetkililere teşekkür etti.

veda-1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.